Більшість боргів за рішеннями ЄСПЛ назбиралися за часів Януковича – Мін'юст

Більшість боргів за рішеннями ЄСПЛ назбиралися за часів Януковича – Мін'юст

Укрінформ
За останні три роки реалізації програми погашення боргів за рішеннями Європейського суду з прав людини  сплачено 1,4 млрд грн.

На цьому наголосив міністр юстиції України Павло Петренко під час зустрічі з комісаром з прав людини Ради Європи Дунею Міятович, де обговорювалися успіхи України у сфері виконання рішень ЄСПЛ, під час робочої поїздки до Копенгагена, інформує прес-служба Мін'юсту.

"За даними офіційної статистики, з 2006 року до початку 2014 року державою було сплачено 409 млн грн. За останні 3 роки, коли ми почали реалізовувати програму погашення боргів за рішеннями ЄСПЛ, сплачено 1,4 млрд грн", - зазначив Петренко.

Він наголосив, що станом на кінець 2017 року було повністю погашено заборгованість за тими справами, які вже розглянув ЄСПЛ і присудив виплату громадянам України справедливої сатисфакції.

Читайте також: Мін'юст запевняє, що Україна не має заборгованості з виплат за рішенням ЄСПЛ

Петренко нагадав, що у спадок від попередньої влади новій команді Міністерства юстиції залишилося понад 3000 невиконаних рішень ЄСПЛ.

"Фактично дві третини загальної суми компенсації було присуджено за часів президентства Януковича - з 2010 по 2014 рік. Це пов'язано з надмірним популізмом тодішньої української влади, яка підвищувала рівень соціальних виплат, фактично не маючи на це коштів у бюджеті", - повідомив Петренко.

Так, за словами очільника Мін'юсту, Україна лише після Революції Гідності почала серйозну послідовну роботу, спрямовану на виконання тих судових рішень, які роками виносилися Європейським судом з прав людини на користь українських громадян.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-