«Голос України» оприлюднив текст закону про зміни до КПК

«Голос України» оприлюднив текст закону про зміни до КПК

Укрінформ
У газеті «Голос України» опубліковано текст закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу.

Відповідний текст закону опубліковано за посиланням.

В законі, зокрема, передбачається, що клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого загального суду, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Обшук, згідно із законом,  проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.

Закон набуває чинності 12 квітня.

Читайте також: Правки до КПК паралізували правоохоронну систему - Луценко

Як повідомлялося, 15 грудня набув чинності закон №2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів". Водночас прикінцеві положення розділу 4 передбачають введення в дію змін до 132-332 ст. КПК через три місяці після набуття чинності цього закону.

1 березня голова Нацполіції Сергій Князєв заявив, що якщо до КПК до 15 березня не будуть внесені певні зміни, то робота правоохоронної системи буде паралізована.

Закон "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" змінив порядок розгляду клопотань про заходи забезпечення провадження, проведення експертизи в кримінальному провадженні та запровадив можливість оскарження повідомлення про підозру на стадії досудового розслідування. Цей закон було ухвалено 3 жовтня 2017 року.

Згідно з цим законом, слідчі і прокурори з 15 березня змушені направляти клопотання до судів за місцем реєстрації правоохоронних органів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-