Вчені з'ясували, як відмова від Facebook впливає на людину

Вчені з'ясували, як відмова від Facebook впливає на людину

Укрінформ
Згідно з дослідженням австралійських психологів, перерва у використанні Facebook впливає на самопочуття людини.

Про це повідомляє Naked Science з посиланням на Journal of Social Psychology.

“Відмова від соцмережі на п'ять днів зменшила у випробовуваних рівень кортизолу — гормону, пов'язаного зі стресовими реакціями організму. Однак були й негативні наслідки: рівень суб'єктивного благополуччя учасників знизився через нестачу спілкування і брак відчуття залученості у життя друзів", - йдеться в повідомленні.

У роботі взяли участь 138 активних користувачів Facebook віком від 18 до 40 років. Протягом п'яти днів 60 добровольців не заходили у соціальну мережу, а 78 продовжували користуватися нею як зазвичай. Перед експериментом всіх попросили вказати, як часто вони заходять у Facebook, скільки часу в середньому там проводять і скільки у них друзів в соцмережі.

Рівень суб'єктивного благополуччя волонтерів виміряли за шкалою задоволеності життям Satisfaction with Life Scale (SWLS), а рівень відчуття самотності — за шкалою Social and Emotional Loneliness Scale for Adults (SELSA-S). В обох випадках опитані оцінюють, наскільки інтенсивно вони відчували певні емоції в останні дні. Коливання кортизолу досліджували за допомогою аналізу зразків слини. Всі тести проводили до експерименту і після нього.

Читайте також: Дані мільйонів користувачів Facebook можуть зберігатися в Росії - експерт

По завершенні досвіду рівень кортизолу помітно знизився тільки у тих, хто не користувався Facebook. Опитування показало, що без доступу до соцмережі люди найчастіше спілкувалися з близькими. Однак самі учасники цієї групи оцінювали своє благополуччя нижче, ніж до експерименту. Більшість заявили, що з нетерпінням чекають повернення у Facebook.

“Автори роботи вважають, що перерву у використанні соцмережі зміг зменшити фізіологічний стрес від обсягу нової інформації — на це вказує зниження рівня кортизолу. При цьому багато волонтерів говорили, що почуваються виключеними з життя своїх знайомих, якщо у них немає можливості стежити за їхнім життям в Facebook. Ці емоції могли посилити суб'єктивне відчуття самотності і невдоволення життям", - йдеться в дослідженні.

Психологи зробили висновок, що недовга перерва у спілкуванні в соцмережах може бути корисною, але не варто недооцінювати їхню роль як інструменту спілкування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-