8 квітня: народний календар і астровісник

8 квітня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Христос воскрес! З Великоднем будьте здорові! Маловідомі факти про найбільше українське свято і трохи про істину.

«Христос воскрес!» – «Воістину воскрес!» Сьогодні Світле Христове Воскресіння – Великдень. Чим був Великдень для українців? По-перше, Святом усіх свят, а також днем, що визначав життя людини і сім’ї на майбутній рік, аж до наступного Великодня. Люди вірили, що на Великдень «Бог щастя ділить». По-друге, це було суто сімейне свято. Всі мали бути разом. В гості ж ходили лише наступного дня.

Головною вимогою святкової поведінки було нічне неспання (бдіння) протягом Великодньої ночі. Кожен член родини повинен був побувати в церкві на урочистій відправі. В іншому випадку можна було «проспати» долю. Вдома залишалися зовсім немічні, ті, хто не міг ходити. Існувало повір’я, що людина, яка першою повернеться з Великодньої служби, буде удачливою (зараз сказали б успішною) впродовж року.

Прийшовши з церкви – розговлялися. Починали зі шматочка паски, потім наставала черга крашанок. Великдень асоціювався з процвітанням, активізацією життя в усіх сферах, тому їжа повинна була бути якомога більш різноманітною. Стіл залишався накритим упродовж усієї Світлої седмиці. Прикметно, що на Великдень українці добре снідали, обідали, але не вечеряли (або ж вечеря була досить скромна) на знак пошани до свята.

Великдень – головне християнське свято, абсолютно несумісне з демонічним началом. В ці святі дні категорично заборонялося ворожити, гадати. За давнім українським повір’ям, залізний ланцюг, на якому сидить Диявол, на Страсну п’ятницю геть тонким стає – так нечистий його зубами згризає, але варто лише священикові Великодньої ночі радісно проголосити: «Христос воскрес»! – той ланцюг знову стає товстим і міцним. І кінець світу поки що не настає…

З іменинами вітайте Аллу, Ларису, Анну, Василя.

Сьогодні 22-ий місячний день. Символ – книга. Енергетично спокійний, заглиблений у небесну синь день. Час набуття вищого знання, осягнення, звісно за сприятливих умов, одвічної істини. «Вчителю, що таке істина?», - запитав молодий чернець старого монаха. Той довго незворушно сидів мовчки, а потім підвівся й пішов геть. На другий день учень знову з тим самим: «Що таке істина?» У відповідь допитливий отримав дзвінкого ляпаса. На третій день, коли старий монах почув те ж саме запитання, він обійняв юнака й заплакав. Тож читайте книгу життя, осягайте істину!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1944 році: –6,5; а найтеплішим у 1975 - +26,3.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-