Розенко сказав, скільки працівників витягнули з “тіні”

Розенко сказав, скільки працівників витягнули з “тіні”

Укрінформ
Кількість осіб, зайнятих у неформальному секторі економіки, за 9 місяців 2017 року порівняно з 9 місяцями 2016 року, скоротилася майже на 300 тисяч.

Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко під час засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради, повідомляє Урядовий портал.

«Ми бачимо позитивні тенденції щодо скорочення тіньової зайнятості. Майже на 300 тисяч осіб за 9 місяців 2017 року скоротилася кількість працівників, зайнятих у неформальному секторі економіки», - сказав Розенко.

За його словами, одним із чинників скорочення тіньової зайнятості є суттєве зростання розміру мінімальної заробітної плати.

Віце-прем'єр нагадав, що також був змінений порядок формування тарифної сітки оплати праці - мінімальна тарифна ставка не може бути нижчою за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Читайте також: Розенко і Вуйчич домовилися про реалізацію спільних проектів в Україні

Він також повідомив, що з початку 2017 року Державна служба з питань праці перевірила 7 159 роботодавців на дотримання мінімального розміру заробітної плати, зокрема, 726 - державної форми власності, 939 - комунальної форми власності.

«Під час перевірок виявлені порушення законодавства на дотримання мінімального розміру заробітної плати щодо 768 працівників. Керівникам підприємств, установ, організацій видані приписи на усунення виявлених порушень, складені та передані до суду протоколи про адміністративне правопорушення за частиною першою статті 41 КУпАП, матеріали перевірок надані уповноваженим особам для розгляду та накладання фінансових санкцій відповідно до статті 265 КЗпП України», - додав урядовець.

Розенко нагадав, що відбувається подальше підвищення заробітної плати працівникам бюджетної сфери.

Торік, як зазначив він, заробітну плату працівникам бюджетної сфери, оплата праці яких здійснюється на основі єдиної тарифної сітки, підвищено в середньому на 20%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-