Мін'юст запевняє, що Україна не має заборгованості з виплат за рішенням ЄСПЛ

Мін'юст запевняє, що Україна не має заборгованості з виплат за рішенням ЄСПЛ

Укрінформ
У Міністерстві юстиції зазначили, що Україна не має заборгованості з виплат за рішенням Європейського суду з прав людини.

Про це інформує прес-служба відомства.

«У 2018 році уряд прозвітував Комітету міністрів Ради Європи про виплату відшкодування, присудженого Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ) за всіма прийнятими рішеннями, які вступили в законну силу станом на 31 грудня 2017 р. Нині за відповідною бюджетною програмою відсутня заборгованість на виконання рішень Європейського суду», -  ідеться в повідомленні.

Як зазначається, Україна, ставши членом Ради Європи, відкрила своїм громадянам шлях до Європейського суду з прав людини та взяла на себе зобов'язання забезпечувати належне виконання рішень цього судового органу, в тому числі й щодо виплат заявникам справедливої сатисфакції, присудженої Європейським судом.

Відповідно до положень чинного законодавства виплата відшкодування має бути здійснена у тримісячний строк з моменту набуття рішенням статусу остаточного або у строк, передбачений у рішенні, пояснюють у прес-службі.

Під час виконання рішень можуть виникати певні труднощі, часто вони пов'язані з неподанням заявниками інформації для перерахування коштів на відповідний банківський рахунок або з тим, що заявники проживають на тимчасово окупованій території.

Читайте також: Мін'юст скасував реєстрацію в.о. голови Коцюбинського

У таких випадках, ідеться в повідомленні, кошти надсилаються на депозитний рахунок Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції.

Зазначається, що заявник може в будь-який час протягом року звернутись для отримання коштів. Відповідно до практики Ради Європи, якщо кошти надіслані до державної виконавчої служби України, рішення не вважається виконаним.

Це стало причиною того, що Україна зіткнулася з певними труднощами під час звітування Комітету міністрів Ради Європи, пояснюють у прес-службі.

Також повідомляють, що часто суд приєднує до одного рішення велику кількість заяв різних громадян, що також створює складнощі із підготовкою звітів, адже необхідно повністю виконати всі без винятку частини такого рішення.

На сьогодні, інформує прес-служба, перед Міністерством юстиції стоїть завдання перегляду чинних норм законодавства не тільки для узгодженої позиції з Радою Європи, а й для забезпечення ефективного та гарантованого права заявників отримати відшкодування, присуджене Європейським судом з прав людини у зв'язку із констатацією порушення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-