Мобільні додатки-шпигуни: військових попередили про загрозу з РФ

Мобільні додатки-шпигуни: військових попередили про загрозу з РФ

Відео
Укрінформ
Українських військових застерігають від використання російського мобільного додатку, який збирає персональну інформацію та відстежує пересування користувачів.

Про це розповідає у своєму сюжеті Військове телебачення України.

«Вони можуть знати про тебе все: де ти знаходишся, яким було твоє останнє фото та навіть номер телефону твоєї останньої вчительки. Ні, за тобою не стежать таємні агенти. Ти розповів все ворогу сам, встановивши шпигунський мобільний додаток», - йдеться у сюжеті.

Зазначається, що таких шпигунських програм, які можуть мати доступ до майже усіх даних на мобільних пристроях, є кілька. Але всі вони мають єдине спільне – це російське походження.

Читайте також: Спецслужби РФ готували ще одну "республіку" в Запорізькій області - ЗМІ

Найбільш популярним, вважають експерти, є «ДМБ Таймер».

«На перший погляд, це безкоштовна програма, яка рахує кількість днів до закінчення служби. Насправді ж, це – знахідка для ворога», - констатують військові журналісти.

Зокрема, цей додаток отримує інформацію про активність користувача, який використовує на своєму мобільному пристрої службу геолокації, камеру, мікрофон, внутрішню пам'ять. Також програма може блокувати сплячий режим телефону.

Як виявили через соціальні мережі автори сюжету, користувачами російського шпигунського додатку є багато українських військовослужбовців, зокрема й учасників бойових дій.

«Мобільні додатки стали повноцінною зброєю під час гібридної агресії РФ. І, на жаль, ця зброя ефективна і не потребує залучення великих коштів», - наголошує Військове телебачення України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-