4 квітня: народний календар і астровісник

4 квітня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Велика Середа; робимо земне з думкою про вічне і таємниця люстерка.  

У середу Великої седмиці Церква згадує дві знакові події: зраду Ісуса Христа Юдою  і помазання Спасителя миром. Одна жінка, блудниця (за деякими переказами то була Марія-Магдалина), вилила на Христа дорогоцінне ароматне миро, таким чином символічно підготувавши Його до погребіння. Натомість Юда Іскаріот, один із 12 найближчих учнів Ісуса, пішов до юдейських священиків, які мали на меті вбити  Христа і «здав» їм Учителя за 30 срібняків. Полум’яна любов, співпереживання блудниці зіткнулися зі сріблолюбством Юди – того, хто міг би згодом стати одним із апостолів. Перша прославилася на віки своєю безкорисливою любов’ю, а ім’я другого стало символом підлої зради.  

Велика середа була своєрідним завершувачем найосновніших робіт: у середу під вечір вже годилося впоратися з городом, навести лад у хаті, прибрати її зовні; чисто мало були і на подвір’ї.  Ввечері починали вчиняти тісто для пасок та інших обрядових виробів. Дівчата вибирали яйця для крашанок та писанок і готували віск, писала, природні барвники. До Великодня годилося зробити стільки писанок, щоб можна було подарувати хлопцям, хрещеникам, навіть випадковим людям, котрі завітають на гостину.

Іменинники сьогодні Василь, Василіса.

Сьогодні 18-ий місячний день. Дзеркальний день, який є своєрідним відображенням нашої внутрішньої сутності, або нашого внутрішнього «я». Енергетика цього дня робить людину пасивною. Виникає небезпека піддатися чужому впливу. День масок, ілюзій і личин і не тільки з боку незнайомих людей, але й тих, хто поруч. До речі, дзеркало винайшли ще в 1279 році. Першими виробниками дзеркал були венеціанці, вони ж упродовж трьох століть утримували монополію на цей предмет. У 1454 році був навіть виданий указ, який суворо забороняв залишати межі Венеції майстрам-дзеркальникам. Свої знання вони мусили тримати в таємниці. Перебіжчиків убивали наняті вбивці. Але поволі за великі гроші французи все ж перекупили провідних венеціанських майстрів. Ціни впали і вже в ХVІІІ столітті дві третини парижан мали в своїх оселях дзеркала. Поширення дзеркала мало колосальні наслідки: люди почали контролювати власну поведінку, вираз обличчя, виросла емансипація окремої особистості і посилилась філософська рефлексія.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1931 році: –6,4; а найтеплішим у 1990 - +21,9.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-