3 квітня: народний календар і астровісник

3 квітня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Страсний вівторок; кесарю кесареве, а Боже Богу, і до чого спонукатиме планета любові Венера в Тільці.

Сьогодні Великий, або Страсний вівторок. Цього дня Церква згадує викриття Ісусом фарисеїв і книжників, а також притчі, які Він промовляв у Єрусалимському храмі: про данину кесарю, про воскресіння мертвих, Страшний суд і кінець світу, а також про десять дів і про таланти. Первосвященики всіляко спокушали Ісуса, задаючи провокаційні питання, хотіли арештувати Його, але боялися народу. Однією з таких провокацій було запитання про те, чи можна давати податок кесарю. Але Ісус відповів просто: спочатку Він попросив принести римський динарій з викарбуваним на ньому зображенням кесаря (імператора), а потім порадив віддавати цю монету тому, кому вона належить – тобто, кесарю. Смисл фрази «Кесарю – кесареве, а Богу – Боже» полягає в абсолютній окремішності світської влади і віри. Ще однією з головних настанов цього дня, його рефреном, є слова Ісуса про те, що кожен має не піддаватися духовному сну, пильнувати, адже не знає, коли прийде Господь.

В Україні другого дня Страсної седмиці жіноцтво прало і прасувало білизну, готувало святковий одяг. Чоловіки тим часом заготовляли дрова для випікання пасок. Ранковий туман цього дня віщуватиме ясну погоду, а сині хмари – на тепло й опади.

Іменинники Кирило, Яків, Фома.

Зовсім непомітно Місяць докотився до 17-доби. Іноді цей день називають днем любові. А вона, як відомо, буває дуже й дуже різною: від низинного буйства непереборної жаги, до стратосфери любові духовної. До того ж, з 31 березня по 24 квітня планета любові Венера знаходиться в знаку Тільця. В цей період зросте потреба у задоволеннях і підвищеному комфорті. Також цей період знаменний тим, що творчим людям буде легше себе розкрити, знайти втілення власним планам – емоції та почуття можуть матеріалізуватись. В сімейних стосунках теж зросте прагнення затишку, надійності. Цього дня маємо скеровувати потоки енергії у правильне русло, контролюючи й коригуючи їх.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1931 році: –10,4; а найтеплішим у 1990 році: тоді температура після полудня піднялася до +25!

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-