Справа на 150 мільйонів: НАБУ завершило слідство про розкрадання у Міноборони

Справа на 150 мільйонів: НАБУ завершило слідство про розкрадання у Міноборони

Укрінформ
Детективи НАБУ завершили досудове розслідування щодо посадовців Міноборони, підозрюваних у розкраданні коштів у сумі понад 149 мільйонів гривень під час закупівлі палива для потреб відомства.

Про це йдеться у повідомленні НАБУ.

"28 березня цим особам та їх захисникам відкрито матеріали досудового розслідування для ознайомлення", - йдеться у повідомленні.

В НАБУ нагадали, що мова йде про заступника міністра оборони України, директора та працівника відділу Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони, а також посадову особу Департаменту внутрішнього аудиту Міноборони, яких  підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Фактичний власник комерційного підприємства, що постачало паливо для Міністерства оборони, підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 ККУ.

За даними слідства, на початку 2016 року Комітет із конкурсних торгів МОУ організував процедуру відкритих торгів на закупівлю рідинного палива. За результатом торгів 26 квітня 2016 року Комітет затвердив до оплати пропозиції одного з учасників торгів як найбільш економічно вигідні. 13 та 18 травня 2016 року між МОУ та переможцем конкурсних торгів було укладено 14 договорів про постачання палива для техніки спеціального призначення за рахунок коштів Державного бюджету України на загальну суму понад 1 млрд грн.

Відповідно до даних досудового розслідування, впродовж червня-серпня 2016 року за відсутності будь-яких правових підстав для внесення змін до договорів про закупівлю товарів за бюджетні кошти, замовник та постачальник уклали низку додаткових угод, згідно з якими було безпідставно збільшено ціну за одиницю товару в середньому на 16% від початкової ціни. Внаслідок цього на користь постачальника безпідставно та незаконно було перераховано бюджетні кошти на загальну суму 149 млн 339 тис. грн.

Державна аудиторська служба під час перевірки процедури закупівлі палива Міністерством оборони у ТОВ "Трейд Коммодіті" встановила факт необгрунтованого перевищення ціни.

Читайте також: Справа Міноборони: аудит підтвердив порушення при закупівлі палива

В рамках розслідування було прийнято рішення про виділення в окреме провадження матеріалів стосовно двох інших підозрюваних — представника та номінального директора комерційного підприємства, які наразі перебувають у міжнародному розшуку. Детективи НАБУ та прокурори САП подали клопотання про надання дозволу на проведення спеціального досудового розслідування (так зване "заочне розслідування") стосовно цих осіб.

Як повідомлялося, 11 жовтня стало відомо, що 4 посадовців Міністерства оборони затримали за підозрою у розтраті майна на суму майже 150 мільйонів гривень. Серед них і заступник глави відомства Ігор Павловський. Очільник МОУ Степан Полторак вже заявив: якщо слідство доведе провину його заступника Ігоря Павловського – сам готовий піти у відставку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-