У НАЗК пояснили, хто з активістів повинен подавати е-декларації

У НАЗК пояснили, хто з активістів повинен подавати е-декларації

Укрінформ
Національне агентство з питань запобігання корупції на позачерговому засіданні ухвалило роз'яснення щодо особливостей подачі декларацій громадськими активістами. 

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми, дійсно, сподіваємось, що парламент прийме рішення щодо скасування обов'язкового декларування активістів, але ми маємо розуміти, що зараз необхідно уточнити деякі поняття. Щось на кшталт того, що "не має прибиральник в громадській організації бути суб'єктом декларування", - зазначив новообраний голова НАЗК Олександр Мангул.

За його словами, цим рішенням не заміняються норми чинного закону, а лише уточнюються актуальні питання щодо подачі декларацій конкретно громадськими активістами.

При підготовці роз’яснень були враховані експертні думки, висловлені міжнародними  громадськими організаціями.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко наполягає на негайному ухваленні Верховною Радою законопроекту щодо скасування е-декларування для громадських організацій та ухвалити відповідальне рішення про скасування електронного декларування для активістів.

Читайте також: Порошенко наполягає на негайному скасуванні е-декларацій для активістів

27 березня 2017 року  Порошенко підписав зміни до закону "Про протидію корупції", згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації.

Євросоюз розкритикував українські поправки до закону про електронне декларування, які передбачають подання декларацій громадськими активістами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-