АРМА продало "корупційних авто" на 2,5 мільйона

АРМА продало "корупційних авто" на 2,5 мільйона

888
Ukrinform
Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами реалізувало перші транспортні засоби на суму понад 2,5 млн грн.

Про це повідомив заступник міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Петухов під час прес-брифінгу, присвяченого імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

«У рамках євроінтеграції урядом України було створено Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Агентство вже успішно реалізувало перші транспортні засоби на суму понад 2,5 млн грн», -  зазначив Петухов, розповідаючи про реформу сфери юстиції в Україні в контексті євроінтеграції.

Читайте також: ЄС не має претензій до темпів імплементації законів України - Мін'юст

Зокрема, він зазначив, що Мін'юст координує низку питань, які відносяться до компетенції підкомітету «Юстиція, свобода та безпека» Комітету асоціації, утвореного відповідно до Угоди про асоціацію, а саме питання міграції, притулку, боротьби з корупцією, безпеки документів, управління кордонами, віз, боротьби з торгівлею людьми, боротьби з відмиванням коштів, правового співробітництва, боротьби з торгівлею наркотиками, боротьби з організованою злочинністю та інші.

Петухов наголосив, що велику увагу Мін'юст приділяє захисту прав людини.

«В Угоді про асоціацію Європейський Союз та Україна заявили про взаємну повагу до спільних цінностей, верховенства права, основоположних прав і свобод людини. В рамках Діалогу з прав людини налагоджено співпрацю між Україною та ЄС, проводяться щорічні зустрічі з метою дотримання норм міжнародного права у сфері прав людини», - зазначив заступник міністра.

Він нагадав, що Національна стратегія у сфері прав людини та План дій з її реалізації були затверджені ще у 2015 році.  Як зазначив заступник міністра, план дій розроблявся Мін'юстом спільно з органами державної влади, міжнародними організаціями, Офісом Омбудсмена, представниками громадянського суспільства та містить конкретні заходи, строки виконання, відповідальних виконавців, індикатори виконання тощо.

«Невід'ємною частиною роботи відомства є зменшення ризиків корупції. В цьому напрямку Мін'юст долучився до розробки закону, що захищає бізнес від незаконного захоплення та свавілля силовиків правоохоронних органів #маскишоустоп. Для цього було впроваджено такі новації: обов'язкова відео- та аудіофіксація під час обшуків, присутність адвоката при цьому, заборона вилучення оригіналів документів, комп'ютерів та серверів. Крім цього, були створені антирейдерські аграрні штаби по всій Україні», -  повідомив Петухов.

Також, зауважив він, Міністерство юстиції забезпечує ведення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, та зареєструвало порядок перевірки електронних декларацій чиновників.

З метою ефективної боротьби з корупцією Мін'юст співпрацює та здійснює обмін інформацією з Міністерством внутрішніх справ та Національним антикорупційним бюро України, зауважив заступник міністра юстиції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>