Позови про безпеку продуктів звільнили від сплати судового збору

Позови про безпеку продуктів звільнили від сплати судового збору

805
Ukrinform
Велика палата Верховного Суду України 21 березня 2018 року ухвалила рішення №14-57цс18, яким звільняє споживачів від сплати судового збору.

Про це повідомляє Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

У зазначеному рішенні Велика палата Верховного Суду визнала, що позивачі у справах про захист своїх прав як споживачів звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, як це передбачено статтею 22 закону України "Про захист прав споживачів".

У Держпродспоживслужбі зауважили, що у законі України "Про захист прав споживачів" завжди була норма про звільнення споживачів від сплати судового збору (раніше – мита). Проте змінами до закону України "Про судовий збір" із переліку категорій позивачів, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, виключили позивачів, які звертаються до суду за захистом своїх прав, як споживачі.

Читайте також: Місія ЄС оцінить держконтроль за виробництвом м’яса птиці в Україні

"Тобто, можна говорити, що дане питання після змін до закону залишалося на розгляд суду. І судова практика з цього питання завжди була неоднозначною", - зауважили у профільному відомстві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>