Заклики до

Заклики до "сліпих бунтів" грають на руку ворогам - група Першого грудня

Укрінформ
Ініціативна група "Першого грудня" звернулася до українського суспільства із застереженням щодо закликів до насильницького повалення влади та сліпого бунтування.

Звернення оприлюднене на офіційному сайті ініціативи.

"На наших очах відбувається чергова національна драма, яка, здавалося б, уже ніколи не мала повторитися", - зазначають автори звернення.

Як зазначається, ідеться про неспроможність українського суспільства втілити в життя позитивні здобутки своїх переможних повстань: Революції на граніті, Помаранчевої революції та Революції гідності.

"Майдани реалізували право народу не допустити злочинних сценаріїв, але через майдани не можна стабільно керувати державою!" - йдеться у зверненні.

На думку підписантів, народ, який знає ціну власній державності, має так організувати життя в суспільстві, щоб майдани стали непотрібними і були замінені добре організованими референдумами.

Члени Ініціативної групи наголошують: освячена жертвою Небесної сотні назва "Майдан" девальвується через зловживання нею на позначення будь-яких руйнівних і хуліганських дій або іменних політичних акцій.

Одними з найважливіших причин проблеми, на думку авторів, є відсутність або нерозвиненість самоврядування, неможливість для людей вирішувати свої проблеми у законному порядку. За умов економічної скрути і суспільної дезорганізації та депресії лише вибуховий бунт здається виходом із безвиході. Ненависники України на цьому й паразитують.

"Зберігати державу і сприяти її розбудові - наша головна мета. Не допустити стихійної чи й інспірованої гіперанархії - наше з вами громадянське завдання", - переконана Ініціативна група.

Група звертає увагу на відповідальність низових структур громадянського самоврядування та їхніх очільників перед громадами, що їх обрали. Особливо - "низових народних ватажків, яким, перш ніж оголошувати "похід на Київ", варто було б навчитися грамотної державницької роботи та вміння облаштовувати життя у своєму малому довкіллі".

Автори звернення наголошують: їхня позиція - це не занепадництво і тотальна зневіра. Проте, на їхню думку, позитивні тенденції можуть занепасти, якщо їх не висвітлювати та не пропагувати і якщо гору візьмуть руїнницькі інстинкти, вправно маніпульовані недругами України.

Читайте також: Не «промайданити» Україну: проблеми «вгорі» – лише екстракт безладу, з яким миримося «внизу»

"Щирість намірів багатьох протестувальників не є гарантією правильності їхніх дій", - застерігають члени Ініціативної групи, й цим пояснюється їхній головний заклик: не "промайданьмо" України!

Повний текст звернення є на офіційному сайті Ініціативної групи "Першого грудня".

Група "Першого грудня" була створена у двадцяту річницю референдуму про незалежність і має на меті поширювати моральні цінності та сприяти встановлення в країні нових правил. Сьогодні до неї належать: В'ячеслав Брюховецький, Іван Дзюба, Євген Захаров, Йосип Зісельс, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Всеволод Речицький, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак, Ігор Юхновський, Ярослав Яцків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-