У МОЗ запевняють, що пологи залишаться безкоштовними

У МОЗ запевняють, що пологи залишаться безкоштовними

Укрінформ
Пологи та спостереження за вагітністю будуть безоплатними для пацієнта після запровадження реформи.

Це передбачено ст. 4 Закону України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення", повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я.

"Пологи та спостереження за вагітністю будуть безоплатними для пацієнта після запровадження реформи. Держава покриє на 100% вартість цих послуг. Медична реформа не передбачає введення оплати за пологи від породіль", - йдеться у повідомленні.

 Зокрема, в ст. 4 п.1 Закону України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" зазначається:

«У межах програми медичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям, особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов'язаних з наданням:

1.екстреної медичної допомоги;

2.первинної медичної допомоги;

3.вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги;

4.третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;

5.паліативної медичної допомоги;

6.медичної реабілітації;

7.медичної допомоги дітям до 16 років;

8.медичної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами».

Читайте також: МОЗ роз'яснив процедуру укладання декларації з лікарем

У Міністерстві наголосили, що медична реформа передбачає перехід на нову модель фінансування державою медичних послуг, які надаються українцям. Зокрема, стаціонари або лікарні з 2020 року почнуть отримувати від держави оплату за надані послуги конкретному пацієнту.

Зміни у системі охорони здоров'я розпочнуться 2018 року з первинної ланки. Так, у квітні стартує національна кампанія з вибору лікаря - терапевта, педіатра чи сімейного лікаря, а з липня заклади “первинки”, які уклали договори з Національною службою здоров'я, почнуть отримувати прямі виплати від держави за обслуговування пацієнтів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-