Термін встановлення причин смерті не збільшать — прокуратура Києва

Термін встановлення причин смерті не збільшать — прокуратура Києва

Укрінформ
У прокуратурі Києва заявили, що терміни встановлення причин смерті збільшені не будуть після набрання чинності так званих «правок Лозового» до Кримінально-процесуального кодексу.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури міста Києва.

«Таким чином термін для встановлення причин смерті збільшено не буде, а порядок отримання дозволів для видачі тіл померлих для поховання не зазнає суттєвих змін», - йдеться в повідомленні.

У столичні прокуратурі наголосили, що з метою зняття соціальної напруги правоохоронними органами і судово-медичними установами буде впроваджено в практику проведення дослідження тіл померлих судово-медичними експертами на підставі рішень уповноважених працівників поліції, які будуть письмово оформлюватись на місці події, з наступним призначенням судово-медичних експертиз.

Читайте також: Для зупинки "правки Лозового" готується новий законопроект - депутат

Як повідомлялось, з 15 березня набувають чинності так звані "поправки Лозового" до Кримінально-процесуального кодексу. Згідно з ним, без довідки з суду поховання неможливе, навіть якщо людина померла вдома природною смертю. Крім цього, слідчий уже не буде призначати експертизу, а дозвіл на проведення експертизи повинен дати суд. На це рішення може піти не менше 72 годин. Також згідно з цими правками, якщо протягом 18 місяців не розкрито навіть найтяжчі злочини, їх автоматично будуть закривати.

15 березня парламент відхилив законопроект №7547 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення кримінального судочинства", який повинен був призупинити дію так званої "правки Лозового".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-