Уряд покращив соцзахист осіб з інвалідністю

Уряд покращив соцзахист осіб з інвалідністю

2331
Укрінформ
Кабінет міністрів ухвалив постанови щодо посилення ефективності в реалізації державних програм соціального захисту людей з інвалідністю.

Відповідні документи були ухвалені на засіданні уряду 14 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Сьогодні на розгляд уряду винесено важливі проекти рішень, які спрямовані на посилення ефективності в реалізації державних програм соціального захисту людей з інвалідністю... Першою програмою, що потребує модернізації, є програма забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації", - сказав міністр соцполітики Андрій Рева перед ухваленням рішень.

Він зауважив, що нова модель забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації побудована на принципі адресності та прозорості.

"Тобто головним інструментом удосконалення програми є запровадження принципу "гроші ходять за людиною"... Для реалізації можливості вибору технічного засобу українським Науково-дослідним інститутом протезування, протезобудування та відновлення працездатності, який розташований у Харкові, розроблений електронний каталог технічних та інших засобів реабілітації", - сказав Рева.

Він додав, що каталог розроблений на основі рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Читайте також: Уряд планує змінити правила оформлення віз для в’їзду в Україну

"Використання каталогу дасть можливість людині з інвалідністю зробити обгрунтований вибір", - сказав Рева.

За словами міністра соцполітики, уряд також затвердив постанову про  використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, що передбачає стимулювання територіальних громад до створення служб перевезень людей з інвалідністю.

Також уряд ухвалив постанову про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки громадських об'єднань інвалідів.

З метою стабілізації діяльності державних унітарних підприємств протезно-ортопедичної галузі урядом також прийнято постанову «Про внесення зміни до пункту 1 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями».

Цією постановою Кабінету міністрів України передбачено створення конкурентних умов для державних підприємств протезно-ортопедичної галузі шляхом зниження відсоткової ставки відрахування підприємствами до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) з 75 відсотків до 40 відсотків із обов’язковим використанням вивільнених коштів на розвиток виробничої діяльності та модернізацію виробництва.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-