14 березня: народний календар і астровісник

14 березня: народний календар і астровісник

1287
Укрінформ
Нині Явдохи-Плющихи; рахуймо, скільки разів свисне бабак, інвестуймо в гречку і звіряймо курс.

Нині Явдохи або Годюшкі, Удоки, Свистухи, Плющихи. За старим стилем – 1 березня, початок весни. На Явдохи існувала сила-силенна прикмет за якими передбачали погоду не тільки на найближчий час, але й на всю весну, а то й на літо. Якщо байбак вилізе з нірки – тут обов’язково зауважте: вилізе сам, ніхто його звідти насильно не цурпелитиме, свисне два рази й знову сховається, то ще 2 тижні стоятимуть холоди. Якщо свисне три рази – через тиждень настане тепло. Дощ цього дня віщує щедрий урожай жита і пшениці, а мороз натякає на те, що передвиборчий біткоїн потенціального, але не вкоріненого в ідеях розвиненої демократії електорату – гречка – померзне під час цвітіння. Тихий хмарний день сповіщав про врожай ягід, а сонячна днина гарантувала добрий врожай на огірки.

Цього дня не можна було нічого позичати, віддавати з дому; заборонялася жіноча праця: прання, прядіння. Можна було лише сукати нитки. Відсьогодні в давнину в Україні починався весняний найм, а дівчата вже голосно гукали весну, тобто співали веснянок (їх співали аж до Трійці). Ніч напередодні Явдохи вважалася віщою.

«Який вітер на Євдохи, такий буде й до Покрови», «На Явдохи – води по боки», «Євдокія красна, то й весна красна».

З іменинами вітайте Євдокію, Нестора, Антоніну, Антонія, Василя.

Нині 27-ий місячний день. Місяць у Водолії, до того ж, день пов’язаний з Нептуном, водною стихією. Тож «плющатиме», але, сподіваймося, що нікого не «плющитиме». День, сприятливий для будь-якої праці, щоправда існує ризик трохи попереливати зайвого з пустого та в порожнє. Особливо зростають ризики там, де з’являться телекамери, мікрофони і гучномовці. Камінь дня – бузковий прозорий аметист. І не забувайте – ми за 3 дні до новомісяччя! Звіряймо курс, напрямки, орієнтири і обов’язково позбавляймося будь-яких боргів. Добре розчищати зовнішній і внутрішній простір, завершувати почате. Будьте чуткими на знаки, що подає доля.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1902 році: –19,4; а найтеплішим у 2002 - +17,8.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-