Жінки у ЗМІ: найбільше новин - про Супрун і Світоліну

Жінки у ЗМІ: найбільше новин - про Супрун і Світоліну

Дослідження
Укрінформ
Кількість згадок про жінок в українських інтернет-ЗМІ зросла майже вдвічі за останні 4 роки, з 13% у 2014 році до 29% у 2018 році.

Такими є результати дослідження гендерного балансу в 10-ти онлайн-ЗМІ, яке було проведено експертами Інституту масової інформації у лютому 2018 року.

"В середньому, в 29% проаналізованих новин жінки були героїнями матеріалів, і в 24% новин - виступали експертами. У той же час такий ріст був ситуативним і пов’язаним з великою кількістю згадок про зимові Олімпійські ігри – кожна четверта новина в онлайн-ЗМІ, де йшла мова про жінок, була саме про Олімпіаду", - йдеться у повідомленні.

Крім того, за даними експертів ІМІ, жінок як героїнь матеріалів найчастіше згадували в кримінальній хроніці. Зокрема, такими були новини про самогубство студентки НМУ імені О.О. Богомольця Мукаддас Насирлаєвої та загибель медсестри Сабіни Галицької у зоні проведення АТО.

Читайте також: Кожна п'ята журналістка потерпає від сексуальних домагань - ІМІ

В окремій частині матеріалів, які аналізувалися, була зафіксована об’єктивація жіночого тіла, звертання уваги на вік героїні матеріалу тощо.

За результатами дослідження, найбільше жінок-героїнь було зафіксовано в новинах на сайті ТСН.ua (49%), “Обозреватель” (37%) та Укрінформ (З5%). Найменше жінок-героїнь було зафіксовано в новинах на сайті “Лігa.net” (17%). Найчастіше думку жінок-експертів наводили в новинах ТСН.ua (34%), Укрінформ (28%) та УНІАН (26%). Найменше жінки-експерти фігурували в новинах 112.ua (16%).

Серед жінок, які найчастіше згадувалися як героїні в новинах, були виконувач обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, тенісистка Еліна Світоліна, ректор НМУ імені О.О. Богомольця Катерина Амосова, дружина українського президента, голова Українського культурного Фонду Марина Порошенко та лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко.

Найчастіше жінками-експертами виступали знову ж таки Уляна Супрун, Марина Порошенко, Юлія Тимошенко, а також міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, заступнин міністра фінансів України Оксана Маркарова, депутат Ірина Геращенко, депутат Ірина Луценко тощо.

“Помітно збільшилась кількість жінок-експертів в медіа завдяки тому, що вони почали частіше обіймати керівні посади. Жінки почали більше коментувати теми, які раніше вважалися “чоловічими”. Щодо жінок-героїнь, залишається та сама тенденція – жінки переважно з’являються в новинах як жертви кримінальної хроніки. Окрім того, моніторинг припав на зимові Олімпійські ігри, тому було чимало спортивних новин, де героїнями виступали жінки. Також ЗМІ активно пишалися перемогою української тенісистки Еліни Світоліної”, – зазначила медіа-експерт ІМІ Яна Машкова.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-