Кожна п'ята журналістка потерпає від сексуальних домагань - ІМІ

Кожна п'ята журналістка потерпає від сексуальних домагань - ІМІ

Дослідження
Укрінформ
Погрози та інтернет-тролінг є основними загрозами, з якими стикаються у своїй роботі жінки-журналістки в Україні.

Про це свідчать дані анонімного анкетування, проведеного Інститутом масової інформації серед журналісток в усіх регіонах України.

Так, згідно з результатами опитування, 60% журналісток, які працюють в Україні, стикалися з погрозами, нападами чи іншим фізичним насиллям у зв'язку зі своєю професійною діяльністю. З них тільки 29% журналісток зверталися за захистом до правоохоронних органів. 

Респондентки вказали, що найчастіше стикалися із погрозами (46% опитаних), ніж із нападами, допитами та іншими видами фізичного насильства. 

Тролінг і атаки ботів в Інтернеті стали другою за чисельністю категорією, про яку вказували опитані журналістки (34% опитаних згадали про цей вид загроз). Серед інших загроз в Інтернеті 12% журналісток вказали злам акаунтів, 9,4% журналісток отримували погрозливі листи, і на 4,3% здійснювалися фішингові атаки. 

Читайте також: ІМІ: з початку року - вже 46 випадків порушень свободи слова

Журналісток також просили вказати, де саме вони стикалися із нападами, погрозами та іншими видами перешкоджань. Виявилося, що більшість опитаних стикалася із загрозами при висвітленні конфліктних тем (41%), на акціях протесту (28%), 6,4% зазнавали утисків під час інтерв’ю з людьми при владі. Крім того, експерти ІМІ звертають увагу на той факт, що 6,4% респонденток вказали, що постраждали у редакції власного медіа. 

Анкетування засвідчило, що кожна 5 журналістка з опитаних стикалася із різного роду сексуальними домаганнями під час виконання професійних журналістських обов'язків.

Опитані журналістки вказали, що потребують додаткових тренінгів з безпеки саме для жінок (43%), навчань з оцінки і планування ризиків (36%), а також покращення охорони офісів редакцій (10%).

Дослідження проводилося методом анонімного анкетного опитування. Всього було отримано 110 відповідей від журналісток, з них 88% - представниці з усіх регіонів України та 12% - з міста Києва.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-