Профспілка нагадала, що вчителям мають заплатити за вимушені канікули

Профспілка нагадала, що вчителям мають заплатити за вимушені канікули

Укрінформ
На термін призупинення навчання в закладах освіти за працівниками має зберігатися заробітна плата.

Про це заявила Профспілка працівників освіти та науки у зв'язку з ухваленням рішення про призупинення роботи у навчальних закладах. 

"У разі ухвалення керівниками закладів освіти та органами місцевого самоврядування рішень про призупинення роботи відповідних закладів освіти за працівниками цих закладів має зберігатися заробітна плата. Відповідно до п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України  від 15.04.1993 р. № 102, у випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу", - йдеться у повідомленні. 

Зазначається, що у випадку, якщо такої роботи немає, час простою оплачується в порядку і розмірах, визначених статтею 113 Кодексу законів про працю України. Тобто оплата має бути не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Водночас за пунктом 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки сторони рекомендують керівникам установ та закладів освіти забезпечити оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу); оплату праці вчителів, вихователів, включаючи вихователів груп продовженого дня, музичних керівників, викладачів, інших педагогічних працівників навчальних закладів у випадках, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо), із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства.

Читайте також: У херсонських школах через грип продовжили карантин

Тому за час вимушеного простою не з вини працівників за ними має зберігатися середня заробітна плата, але не менше посадового окладу.

Як повідомляв Укрінформ, 1 березня 2018 року відбулося засідання Кризового комітету при Міненерговугілля, за результатами якого було складено протокол та прийнято низку рішень, за якими з 2 березня до 6 березня 2018 року включно призупиняється робота закладів освіти. 

Зважаючи на рішення кризового комітету, Міністерство освіти і науки України рекомендує усім закладам освіти, що знаходяться в сфері управління місцевих органів самоврядування, призупинити роботу з 2 до 7 березня включно.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-