5 березня: народний календар і астровісник

5 березня: народний календар і астровісник

1414
Укрінформ
Сьогодні Агафона-цілителя; що робили з морквою гуцулки і чи можна нині їхати у відрядження.

Цього дня Церква згадує благовірного князя Ярослава Мудрого та преподобного Агафона Печерського, в Дальніх печерах. Преподобний Агафон жив на межі ХІІІ-ХІV століть і був знаним цілителем.

На Агафона готували насіння моркви, яку зазвичай сіяли однією з найперших, тільки-но сніг зійде. Морква, на відміну від багатьох інших овочів, зовсім не боїться холодів. Її сіяли зазвичай на спадаючому місяці і вдосвіта. Бажано, аби на небі були купчасті хмари. Гуцулки, посіявши насіння моркви, підіймали спідниці, присідали й примовляли: «Рости ж моркво, велика, солодка, як хлопцева потка». Стебла моркви освячували на Маковія, нею в давнину лікували жовтуху. Робили це наступним чином: вирізали серцевину коренеплоду, наливали туди сечу хворого і вішали в димохід, щоб «висушити» хворобу. Також морквою лікували хвороби очей. Заплющували очі (або зав’язували червоною хусткою) і йшли навпомацки на город, рвали коренеплід, читали спеціальне замовляння, а потім з’їдали. На Гуцульщині на Масляну моркву собі в штани клали жінки – переважно молодиці, а потім гуртом «шукали», супроводжуючи це непристойними жестами і обсценними прислів’ями.

Прикмети на сьогодні такі: «Чайка з’явилася – незабаром крига рушить», «Сніг тане раптово, і вода збігає швидко – буде мокре літо». 

З іменинами вітайте Тихона, Сергія, Ярослава, Гната.

Сьогодні 18-ий місячна доба, місяць спадає. Дзеркальний день, який є своєрідним відображенням нашої внутрішньої сутності, або нашого внутрішнього «я». Енергетика цього дня робить людину пасивною. Виникає небезпека піддатися чужому впливу (зазвичай негативному). День масок і личин і не тільки з боку незнайомих людей, але й тих, хто поруч. Бажано бути стриманим, обережним і обачливим. Для занять важливими справами і ухвалення серйозних доленосних рішень час не надто сприятливий. Ділові партнери не розумітимуть вас, а ви, відповідно, їх. Найкраще сьогодні знаходитись у дорозі; відрядження має бути дуже результативним.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1889 році: -23,4; а найтеплішим у 1998 –  +14,8.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-