Сюмар розповіла про “стопфейкові” методи боротьби на Заході

Сюмар розповіла про “стопфейкові” методи боротьби на Заході

Укрінформ
Країни Заходу шукають відповіді на виклики, які постають в епоху постправди та гібридної війни.

Про це заявила під час комітетських слухань "Стопфейк: проблема законодавчого регулювання відповідальності за дифамацію у медіа" народний депутат України Вікторія Сюмар, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Країни Заходу шукають відповіді на виклики, які ставить епоха постправди та гібридна війна", – сказала вона.

Нардеп нагадала, що у січні 2017 року Єврокомісія провела слухання, як протистояти фейкам, та створила комісію, яка розроблятиме рекомендації. Крім того, у Німеччині прийнято закон про боротьбу з дифамацією в соцмережах: "Німецькі парламентарі зобов'язали соцмережі ставити позначку, якщо допис має публічні скарги, та розглядати цей допис адміністрацією".

"У Великобританії та Італії триває збір пропозицій про те, як протистояти фейковим новинам. У Франції готується законопроект, за яким національний регулятор у випадку прийняття зможе позбавляти мовників ліцензії, якщо буде доведено іноземний вплив при втручанні у вибори. Цією проблематикою займається і США. Після сенатських слухань, присвячених боротьбі з фейками, Фейсбук пішов на саморегуляцію, дозволивши розміщувати політичний контент громадянам, які ідентифіковані як громадяни США", - заявила Сюмар.

Читайте також: Пропаганда РФ проти України вичерпала себе на Заході - професор Гарварду

Вона додала, що Україні також потрібно вивчати іноземний досвід, "шукаючи свої відповіді на виклики гібридної війни".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-