Владі потрібно активніше імплементувати Конвенцію ООН про права осіб з інвалідністю – громадськість

Владі потрібно активніше імплементувати Конвенцію ООН про права осіб з інвалідністю – громадськість

Укрінформ
Українській владі потрібно вжити більш активніших заходів з імплементації Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

На цьому було наголошено під час "круглого столу" в Укрінформі на тему "Закон гарантує - чиновник обмежує. Як змусити посадовців забезпечити права кожної людини?", організованому громадськими організаціями та об’єднаннями осіб з інвалідністю.

Голова ГО "Всеукраїнська народна рада протидії корупції та громадської експертизи влади" Анатолій Буднік наголосив на важливості імплементації Конвенції про права людей з обмеженими можливостями.

Він нагадав, що наразі існує План заходів на виконання рекомендацій Комітету ООН з прав осіб з інвалідністю, який уряд прийняв у грудні 2016 року.  Він був розроблений після першої доповіді України про виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю на період до 2020 року.

"Імплементація міжнародного законодавства в цілому і безпосередньо Конвенції про права людей з інвалідністю в українське законодавство – це не просто важлива річ, яку ми повинні всі з вами зробити – люди з інвалідність і фізично здорові люди - а це й те зобов’язання, яке офіційно взяла на себе держава Україна, як  Верховна Рада, так і Президент України", - зазначив голова ВГО "Всеукраїнський парламент працездатних людей з інвалідністю" Володимир Петровський.

На його переконання, досі немає суттєвих зрушень у виконанні Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.

Читайте також: Парламент пропонує замінити слово "інвалід" у законах

Петровський відзначив, що в українському законодавстві "відсутні ті механізми, які дають можливості імплементації міжнародного законодавства і міжнародного права, верховенства права реально в життя".

"Ми чекаємо, щоб те законодавство, яке є, працювало на наш захист, а не перешкоджало нам у роботі", - заявив він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-