1 березня: народний календар і астровісник

1 березня: народний календар і астровісник

25353
Укрінформ
Скількох жінок на день міняє березень, як догодити «бабі Марті» та живіть строго за планом.

Нарешті весна, сьогодні перший день березня! Про перший весняний місяць наші пращури казали: «Березень березовим віником зиму вимітає, а весну в гості запрошує», «Буває март – за всі місяці варт» або: «Місяць березень за один день сімох жінок міняє». Серби називали березень «дерикожею», а болгари – «кожодерцем»; у чехів перший місяць весни – «брезен», у словаків – «марец», у поляків – «мажец». Інші українські назви цього місяця: «каплюжник», «капельник», «березозол», «протальник», «перезимник» і навіть пустотливе «заграй-ярочки». У нас початок березня не відзначали, натомість у балканських слов’ян це було справжнє свято. У них березень – єдиний у році місяць, що має «жіночу» подобу: болгари, македонці, східні серби називають перший весняний місяць «бабою Мартою». Цього дня святкували, вивішували щось червоне, аби «розвеселити бабу Марту». А якщо спатимеш допізна, то хотітимеш спати всю весну. До цього дня плели спеціальні амулети «мартениці», які мали берегти від усілякого зла. Люди стукали залізними предметами, дзвонили у дзвоники. Першими на вулицю виходили дівчата, аби красою та молодістю потішити ту ж таки «бабу Марту». Працювати цього дня було суворо заборонено, натомість не гріх було випити трохи ракії. Молодих чоловіків обкурювали травами, «щоб розкрилася ширінка», а молодиць – «щоби задирали спідниці».

Погодні прикмети на перше березня такі: віхола цього дня віщувала холодний і голодний рік; коли цього дня ударить грім – рік буде урожайним, але помре чимало старих людей, особливо жінок. Хмарність теж віщувала добрий урожай.

Іменинники сьогодні Павло, Данило, Макар.

Сьогодні 14-ий і 15-ий місячні дні. День доволі складний і неоднозначний період. Місяць перебуватиме у Діві, що спонукатиме до надмірної допитливості, пунктуальності, раціональності. На одних почуттях і драйві сьогодні точно далеко не заїдеш. Хіба що на Окружну, та й там застрягнеш… Втім, саме сьогодні можна докопатися до істини, до самої суті, яка раніше вислизала й ховалася. Цілком імовірно, що завдяки пильності й уважності будуть вчасно локалізовані певні загрози і небезпеки. Добре складати плани, графіки й слідувати точно за маршрутом. Безжально відсікайте все зайве. Легковажна безтурботність може обернутися серйозними проблемами, особливо в сім’ї.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1985 році: –18,5; а найтеплішим у 1989 -  +11,6.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-