МОН обурюється примусовим страйком у медуніверситеті

МОН обурюється примусовим страйком у медуніверситеті

1186
Укрінформ
Міністерство освіти та науки наголошує на неприпустимості зриву освітнього процесу в Національному медичному університеті імені Богомольця.

Відповідна заява розміщена на сайті Міністерства освіти та науки.

"Міністерство освіти і науки України сьогодні, 26 лютого, отримало інформацію про те, що адміністративним шляхом – через закриття будівель – студенти НМУ імені О.О. Богомольця були позбавлені можливості продовжувати навчання. МОН як головний ЦОВВ, що відповідальний за освіту і науку, вважає неприпустимим зрив освітнього процесу, що відбувається адміністративним шляхом в НМУ імені О.О. Богомольця, який перебуває у сфері управління Міністерства охорони здоров’я", - йдеться у заяві.

Як нагадали у МОН, раніше студенти НМУ імені О.О. Богомольця заявили, що, прийшовши на пари до університету, "побачили зачинені корпуси з ланцюгами та розгублених викладачів". 

"МОН наголошує, що для студентів, які бажають навчатися, мають бути створені умови для нормального навчального процесу. Студенти не можуть і не мають страждати від жодних конфліктів, зокрема управлінських", - підкреслюється у заяві.

У цьому зв'язку Міністерство освіти і науки нагадує, що відповідно до статті 44 Конституції України «ніхто не може бути примушений до участі або до неучасті у страйку».

МОН також звернулося до керівництва вишу з вимогою виконати свої обов’язки та поновити освітній процес, створивши умови для навчання студентів.

Як повідомляв Укрінформ, раніше на сторінці вишу у соцмережі з'явилося повідомлення про те, що студенти та трудовий колектив Національного медуніверситету імені О.Богомольця оголосили безстроковий страйк. Акція проходить біля фізико-хімічного факультету. Водночас частина студентів висловила незгоду.

Міністерство охорони здоров'я 20 лютого відсторонило від виконання обов'язків ректора НМУ ім. Богомольця Катерину Амосову на час роботи комісії з розгляду ситуації зі зриву ліцензійного іспиту "Крок" для студентів факультету стоматології. Також на час роботи комісії відсторонена від виконання обов'язків Ірина Булах - директор Центру тестування МОЗ, який мав проводити відповідний іспит. 

Зі свого боку, Амосова заявила, що на неї чиниться тиск з боку міністерства, а ліцензійний іспит був зірваний Центром тестування МОЗ, який не подав документи на відповідний тендер із закупівлі послуг з тестування студентів. 

Читайте також: МОЗ відреагувало на страйк в університеті Богомольця

20 лютого кількадесят студентів заблокували вхід до ректорату НМУ ім. Богомольця, через що в.о. ректора вишу Михайло Захараш не зміг потрапити до будівлі.

Студенти Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця, не згодні з безстроковим страйком, на прес-конференції 26 лютого заявили, що акцію оголошено без урахування думки студентів і викладачів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-