27 лютого: народний календар і астровісник

27 лютого: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Ісакія; чи варто загадувати про літо, якщо не знаєш коли буде весна і куди спрямовувати ентузіазм. 

Сьогодні Ісакія, затворника Печерського, в Ближніх печерах, а також 12-ти греків, будівничих соборної Успенської церкви Києво-Печерської Лаври. Ісакій був знаним купцем, але з невідомих причин роздав усе своє майно й подався до Києва, в Печерський монастир. У ченці його постригав сам преподобний Антоній. Невдовзі Ісакій оселився самітником у невеличкій печері, цілком віддаючись молитві та посту. У затворі Ісакій провів сім років, а потім йому явилися біси у вигляді ангелів і навіть самого Христа, і переконали ченця вклонитися їм. І він, зрадівши видінню, вклонився, забувши попередньо перехреститися. Після того біси примусили його танцювати й «затанцювали» мало не до смерті. Ченця, ледве живого, викопали наступного дня з печери й лікували декілька років. Згодом він прийняв на себе подвиг юродства, ставши, таким чином, першим юродивим в історії нашої Церкви. Він пережив і Антонія, і Феодосія, а помер при ігумені Стефані. Останній часто бив Ісакія, як били його й інші ченці – преподобний постійно щось утинав: то привселюдно лаяв ігумена і братію, то збирав дітей і постригав їх у ченці. Розлючені батьки теж не раз били Ісакія. Але святий все перетерпів і помер праведником. Нині мощі преподобного Ісакія покояться в Ближніх печерах Києво-Печерської лаври.

Якщо день сьогодні сонячний – літо буде гарне й гоже, але морози триватимуть. Коли ж похмуро й іде сніг – до дощового літа.      

Іменинники сьогодні Авксентій, Кирило, Михайло.

Сьогодні 12-ий і 13-ий місячні дні. У декого ентузіазм зашкалюватиме, а в декого, навпаки, спостерігатиметься певне зниження психоемоційного тонусу. Місяць перебуватиме в Леві, що спонукатиме до артистизму, стриманого оптимізму і товариськості. Таланитиме всім творчим особистостям, а головним двигуном прогресу можуть несподівано стати діти. Цього дня не варто встановлювати жорстких термінів під час планування; треба уникати надмірного контролю за виконанням тих чи інших задач. Струмінь творчості може принести набагато більше, ніж драконівські методи і залізна дисципліна. Пам’ятаймо, що 2 березня повномісяччя, тож у цей період духовне повинно превалювати над матеріальним. Будьмо щедрими на добро!

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1928 році: -22,7; а найтеплішим у 2008 –  +15,8.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-