В архівах України можуть знайтися аргументи для польських істориків - В'ятрович

В архівах України можуть знайтися аргументи для польських істориків - В'ятрович

Укрінформ
Документи, які містяться в українських архівах, можуть спростувати сумнівні гіпотези польських істориків, які звинувачують українців, зокрема, у "геноциді" на Волині.

Про це заявив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович під час презентації в Укрінформі звіту діяльності УІНП у 2017 році, відповідаючи на запитання  кореспондента агентства. 

"Після відкриття, зокрема, українських архівів рівень розуміння українсько-польського конфлікту в роки Другої світової війни суттєво міняється, поглиблюється, тому що абсолютна більшість документів, які стосуються подій на Волині в 1943 році, подій на Галичині в 1944-му, подій на Закерзонні в 1945-47 роках, зберігаються в Україні. Тому що головна арена українсько-польського конфлікту, за винятком теперішньої Східної Польщі, була на території Західної України. Через це ми маємо можливість, отримавши доступ до нових матеріалів, інтенсифікувати нові дослідження і часом поставити під сумнів дуже багато тих гіпотез, які висловлювали польські історики, зокрема гіпотези про геноцид. Це вже, видно, розуміють частина польських політиків, які намагаються зупинити ці процеси переосмислення і через це втручаються зі своїми політичними рішеннями - для того, щоб зафіксувати раз і назавжди вигідне їм бачення польсько-українського конфлікту, в якому поляки були тільки жертвами, а українці - тільки тими, хто вбивав", - сказав В'ятрович

Щодо подальших стосунків поляків і українців він висловив сподівання, що в контексті економіки і безпеки збережеться абсолютно нормальний рівень співпраці. 

Читайте також: "Історичні" заяви звучать із Польщі та Росії майже в унісон - В'ятрович

"Натомість у мене досить песимістичні поки що очікування щодо співпраці в гуманітарній сфері і в законодавчій, пов'язаних зі спільним розумінням минулого. Ті тенденції, які зараз є в Польщі, роблять неможливим нормальний діалог, якісь нормальні дискусії. А Україна і Польща потребують цих дискусій", - наголосив голова Інституту національної пам'яті.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-