БТР-4 для армії досі не збирають через бюрократію - експерт

БТР-4 для армії досі не збирають через бюрократію - експерт

1007
Укрінформ
Цикл виготовлення БТР-4 в рамках держоборонзамовлення (ДОЗ) досі не розпочався, оскільки весь минулий рік три міністерства узгоджували процедуру використання державних гарантій.

Про це заявив директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець під час прес-конференції в Укрінформі на тему: "Нові ризики переозброєння ЗСУ. Хто захистить українську оборонну промисловість?".

"З іншого боку, є питання державних гарантій. Нікого не здивувала ситуація, що досі не розпочався цикл виготовлення БТР-4, про які ми говоримо вже другий рік? Тому що ці БТРи виготовляються під державні гарантії. Весь минулий рік пішов на те, щоб Міністерство оборони, Міністерство фінансів, Міністерство економічного розвитку визначили умови використання державних гарантій для виготовлення військової техніки. Цілий рік - на одну процедуру забезпечення використання державних гарантій", - заявив він.

Експерт підкреслив, ці та інші факти свідчать про те, що система управління фінансами в оборонній сфері в державі - розбалансована.

"Ми маємо суттєво збільшений оборонний бюджет. Державне оборонне замовлення - набагато більше, ніж було у попередні роки. І питання, пов’язане з раціональним використанням коштів, - буде тестом на спроможність українських структур дійсно вирішувати оборонні завдання", - заявив він.

Читайте також: Єхануров: Потрібні нові механізми кредитування оборонного замовлення

Згурець, зокрема, вказав на необхідність правильного підходу до використання державних коштів. “В цьому році ми говоримо про ДОЗ і підготовку виробництва в обсязі десь у 3 млрд грн, а також близько 1,4 млрд на боєприпасну сферу. У минулому році на підготовку виробництва було виділено десь 885 млн грн, з яких було використано лише 400 млн грн. Тобто, гроші у державі є, але раціонально не використовуються", - заявив він.

Директор Defense Express також звернув увагу на те, що 50% ДОЗ виготовляється на підприємствах приватної форми власності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-