Справи Майдану: Громадська рада доброчесності озвучила вимоги до суддів

Справи Майдану: Громадська рада доброчесності озвучила вимоги до суддів

3678
Укрінформ
Представники Громадської ради доброчесності спільно з родичами Героїв Небесної Сотні оприлюднили звернення до Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) стосовно суддів Майдану під час публічної зустрічі.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, таку зустріч представники ВККС запропонували активістам та родичам загиблих Героїв Небесної Сотні провести після акції під стінами ВККС.

"Наша вимога - не допустити кваліфікаційного оцінювання суддів по справах Майдану. Що ще конкретніше вимагати - я не знаю. Час не вимагати, а не просити", - заявив адвокат родини Героїв Небесної Сотні, член Громадської ради доброчесності Роман Маселко.

Представники Громадської ради доброчесності звинуватили ВККС у відмові брати до уваги підготовлені радою висновки про суддів Майдану. Такі висновки, як наголошують активісти, містять доказову базу злочинних рішень суддів, і це в свою чергу не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики роботи судді.

Читайте також: Четверті роковини початку збройної агресії РФ: Київ виступив із заявою

Представники ВККС заперечили упереджене ставлення до роботи ради та наголосили, що спеціально не допомагають нікому уникати відповідальності.

"Ми не вибудовуємо систему для звільнення суддів, в тому числі суддів, які карали учасників Майдану. І ніколи комісія цього не робила, не робила систему заходів для того, щоб вони уникнули відповідальності. Були проблеми у законодавстві, і у механізмах, і строки виконання. Комісія як уміла, так і робила цю роботу. І намагалась бути у своїх діях ефективною, але в рамках права", - наголосив член ВККС Станіслав Щотка.

Члени ВККС також запропонували активістам провести робочу зустріч з можливістю детального перегляду всіх претензій до роботи комісії та координації подальших дій.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок у Києві родини Героїв Небесної Сотні спільно з Громадською радою доброчесності протестували під стінами Вищої кваліфікаційної комісії суддів проти наміру амністувати суддів Майдану. Учасники акції принесли та залишили всередині будівлі ВККС свічки та портрети загиблих родичів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-