За рік на мітингах постраждали 1,5 тисячі поліцейських  - Князєв

За рік на мітингах постраждали 1,5 тисячі поліцейських - Князєв

Укрінформ
За 2017 рік під час забезпечення безпеки учасників масових заходів в Україні постраждали майже 1,5 тисячі поліцейських.

Про це заявив голова Нацполіції Сергій Князєв, повідомляє прес-служба відомства.

"У 2017-2018 роках в Україні відбулося майже 70 тисяч масових заходів, понад 700 з яких – закінчилися сутичками зі співробітниками поліції. Лише за минулий рік під час забезпечення безпеки учасників таких масових заходів постраждали майже 1,5 тисячі поліцейських. Зокрема, такі випадки мали місце під час охорони публічного порядку в рамках судових засідань. На жаль, зазвичай вони супроводжувалися і закінчувалися травмуванням або пораненням поліцейських", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що останній такий випадок стався 15 лютого 2018 року під час забезпечення охорони громадського порядку біля Солом’янського суду Києва. Тоді правопорушник у місці великого скупчення людей застосував вогнепальну зброю.

Слідчі інкримінували цьому громадянину вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 345 Кримінального кодексу України – насильство щодо працівника правоохоронного органу.

Відповідно до класифікації тяжкості злочинів, передбачених ст. 12 Кримінального кодексу, вищевказане діяння є особливо тяжким злочином.

Незважаючи на це Шевченківський суд столиці відпустив затриманого за стрілянину в людному місці з бойової зброї – на поруки народних депутатів.

Читайте також: Аваков просить Гройсмана скликати позачергове засідання Кабміну

"Ми сподіваємося, що прокуратура звернеться в апеляцію з протестом на таке рішення суду. Всі правоохоронні органи повинні консолідовано та послідовно виконувати норми закону, як би складно це не було. Тільки тоді в суспільстві запанує порядок", – підкреслив Князєв.

Він також закликав Державну судову адміністрацію створити власну систему охорони приміщень судів, як це передбачає закон.

"Хотілося б, аби колеги з Державної судової адміністрації згадали про свій обов’язок щодо створення спеціальної служби судової охорони. Попри те, що кошти на створення цієї служби закладаються в бюджеті і кудись витрачаються, – вони з року в рік "не встигають" її створити", – наголосив Князєв.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-