Реформа початкової освіти: стартові

Реформа початкової освіти: стартові "заміри" зроблять навесні

Укрінформ
З 18 квітня по 16 травня в Україні пройде моніторингове дослідження якості початкової освіти. Це буде перший цикл із запланованих чотирьох - у 2018, 2020, 2022 та 2024 роках.

Про це повідомляється на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

"Мета моніторингового дослідження - оцінити стан сформованості читацької та математичної компетентностей і зафіксувати результати навчальних досягнень випускників початкової школи напередодні впровадження нового стандарту початкової освіти, а також системно відслідковувати в наступних циклах зміни, що відбуватимуться після запровадження нових підходів до навчання, аби оцінити перебіг освітньої реформи і, за потреби, скоригувати її", - йдеться у повідомленні.

Виконання завдань з читання передбачає роботу учнів з текстами різних типів, а саме художніми (фрагменти з творів художньої літератури, невеликі оповідання тощо), інформаційними (буклети, інформаційні листки тощо), а також пізнавальними (тексти про природу, культуру, науку й технології тощо). Учні отримають для роботи буклет з текстом й окремий зошит із завданнями до нього, у якому вони фіксуватимуть свої відповіді.

Завдання з математики спрямовані на перевірку знань і вмінь учнів з таких розділів: "Числа і вирази", "Геометричні фігури і геометричні величини", "Вимірювання", "Робота з даними". Кожен учасник моніторингового дослідження виконуватиме завдання в зошиті, який він отримає.

Читайте також: Новий закон про освіту: кількість годин рідної мови визначає школа

Результати окремих учнів, а також загальні результати закладів освіти, що візьмуть участь у моніторинговому дослідженні, оприлюднено не буде.

Зазначається, що завдання для моніторингового дослідження відповідають чинним навчальним програмам для початкової школи, а також ураховують ключові новації в змісті загальної середньої освіти, пропоновані Концепцію реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти "Нова українська школа".

У 2018 році в дослідженні візьмуть участь понад 9 500 четвертокласників із 368 закладів освіти всіх областей України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-