Іспанія ще не ухвалила рішення про екстрадицію Онищенка - ГПУ

Іспанія ще не ухвалила рішення про екстрадицію Онищенка - ГПУ

983
Ukrinform
На сьогодні Іспанія ще не ухвалила рішення щодо екстрадиції народного депутата Олександра Онищенка та його матері Інеси Кадирової, яких в Україні підозрюють у причетності до "газових схем". 

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів заступник генерального прокурора Євген Єнін 

"Наскільки нам відомо, процес екстрадиції Онищенка зараз триває в Іспанії. Його вже викликали до відповідних місцевих компетентних органів. Поки що мені невідомо про міру запобіжного заходу або зобов'язання, взяті ним перед іспанськими органами", - розповів Єнін. 

Він також зазначив, що прокуратура намагається не демонструвати підвищений інтерес до розгляду українських запитів про екстрадицію, щоб не дати підстави для звинувачень у політичному характері кримінального переслідування. 

"У той же час, за великим рахунком, обмежити пересування пана Онищенка по шенгенській зоні досить складно, якщо перед ним не поставлені певні умови - наприклад, з'являтися відповідні органи раз в якийсь проміжок часу або не залишати межі міста. Такі справи зазвичай просуваються нешвидко, оскільки фігуранти чіпляються за кожну юридичну можливість затягнути процес", - підкреслив Єнін. 

Він також додав, що українська сторона на сьогодні намагається забезпечити послідовність юридичної позиції правоохоронних органів, переконати компетентні органи інших держав, що ці дії не пов'язані з політикою. 

"За офіційними даними, Іспанія поки розглядає питання екстрадиції Онищенка та його матері, остаточного рішення ще не прийнято, статусу біженця не надано", - зазначив Єнін. 

Раніше Апеляційний суд Києва підтвердив законність запиту про екстрадицію Онищенка, який намагався оскаржити захист нардепа. 

Як повідомляв Укрінформ, 5 липня 2016 року Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Онищенка. На момент голосування він уже перебував за кордоном.

За даними слідства, Онищенко зі спільниками продавали газ держпідприємства "Укргазвидобування" за допомогою кількох своїх компаній через псевдобіржі, що завдало державі збитків на суму понад 1,613 млрд грн.

Керівниками злочинного угруповання, крім самого народного депутата, вважаються його матір Інеса Кадирова і бізнесмен Валерій Постний.

Читайте також: Справа Онищенка: САП розпочинає процедуру заочного засудження

Сам Онищенко заперечує всі звинувачення на свою адресу.

Депутат перебуває у національному розшуку.

8 лютого 2018 року керівник САП Назар Холодницький заявив, що розслідування за обвинуваченням Онищенка завершено і буде розпочинатися процес заочного засудження. 

Фото: eizvestia.com


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-