990 суддів почали складати іспити на профпридатність

990 суддів почали складати іспити на профпридатність

1090
Ukrinform
990 суддів з усіх регіонів України почали складати іспит для підтвердження відповідності займаній посаді.

Про це повідомляється на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

"З 14 лютого по 15 березня 2018 року 990 суддів з усіх регіонів України пройдуть дворівневий іспит у рамках кваліфікаційного оцінювання суддів. Із цієї групи 442 є суддями першої інстанції, 548 – суддями другої інстанції. Перші 57 з 990 суддів складають іспит 14 лютого", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що процедура кваліфікаційного оцінювання,  запроваджена в рамках судової реформи, є обов'язковою для всіх 5700 суддів місцевих та апеляційних судів.

Як поінформував голова ВККСУ  Сергій Козьяков, під час первинного кваліфікаційного оцінювання у 2016 році та конкурсу до Верховного Суду у 2017 році кваліфікаційне оцінювання вже пройшли 500 суддів, ще 5200 суддів мають його пройти.

Процедура передбачена для визначення здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді. Той, хто її не пройде, буде звільнений з посади.

Відбувається оцінювання шляхом складання суддею дворівневого іспиту – анонімного тестування та практичного завдання, дослідження суддівського досьє та співбесіди із членами ВККСУ.

"Під час анонімного тестування судді потрібно продемонструвати рівень знань у сфері права, знання матеріального і процесуального права України, міжнародно-правових актів, правових позицій Верховного Суду, ЄСПЛ тощо. Вміння чітко та зрозуміло формулювати та викладати правову позицію у судовому рішенні, складати логічні, чіткі та обрунтовані судові рішення судді мають продемонструвати під час практичного завдання. На це їм відводиться дві та п’ять годин відповідно", – роз’яснив Козьяков.

Читайте також: Голова ВККСУ скаржиться, що судді не хочуть іти на "печерську каторгу"

Показники особистої і соціальної компетентності судді встановлюються за допомогою тестувань особистих морально-психологічних якостей та загальних здібностей. Цей вид тестування зазначена група суддів склала в міжнародній компанії OS-Ukraine з 30 жовтня по 9 листопада 2017 року.

Відповідність судді критерію доброчесності оцінюється за показниками відповідності витрат, майна і способу життя судді та членів його сім’ї задекларованим доходам, а також відповідності поведінки судді іншим вимогам законодавства у сфері запобігання корупції та наявності фактів  притягнення судді до відповідальності за вчинення правопорушень. Ці показники встановлюються за результатами співбесіди та інформації у досьє, яка заноситься на підставі відповідей спеціально уповноважених органів, а також інформації від Громадської ради доброчесності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-