Клімкін назвав неоднозначним рішення Євросуду щодо Афанасьєва

Клімкін назвав неоднозначним рішення Євросуду щодо Афанасьєва

Укрінформ
Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що рішення Європейського суду з прав людини зобов'язати Росію виплатити 2 тисячі євро колишньому політв'язню Кремля Геннадію Афанасьєву викликало в нього "дуже змішані почуття".

Про це Клімкін написав у Twitter

"Ніколи не обговорював рішення ЄСПЛ, та стосовно справи Г. Афанасьєва маю дуже змішані почуття. З одного боку, засуджуються дії Росі, - і цей голос лунає на весь світ. З іншого, всі тортури оцінюються у 2000. Кожне ганебне порушення Росією прав людини має закінчуватися суворим судовим вироком", - написав Клімкін

Як повідомляв Укрінформ, адвокати звільненого з російського ув'язнення кримчанина Геннадія Афанасьєва готують нові скарги до Європейського суду з прав людини з приводу порушення Росією прав Афанасьєва.

8 лютого Європейський суд з прав людини задовільнив дві скарги колишнього українського політв’язня  Афанасьєва на уряд Росії, подані стороною захисту, і присудив РФ сплатити на користь Афанасьєва 2 тис. євро компенсації.

Раніше кримчанин, колишній політв'язень  Афанасьєв розповідав про тортури і побиття в російському ув'язненні. Він стверджує, що його під тортурами змусили обмовити інших кримчан – Олега Сенцова і Олександра Кольченка, яких у Росії засудили на 20 і 10 років колонії відповідно.

Читайте також: Афанасьєв готує нові скарги проти Росії в ЄСПЛ

Наприкінці 2014 року Московський міськсуд засудив Афанасьєва до 7 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму за звинуваченням у "тероризмі".

Афанасьєв внаслідок обміну повернувся в Україну з російського ув'язнення у 2016 році.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-