7 лютого: народний календар і астровісник

7 лютого: народний календар і астровісник

2785
Ukrinform
Сьогодні Григорія; що віщує спів синичок і чи можна йти нині на ризик. 

Сьогодні Григорія Богослова, одного з Отців церкви, сподвижника і близького друга Василія Великого. Впродовж деякого часу був архієпископом Константинополя. Святий залишив по собі чималу духовну спадщину. Богослов’я не було для нього теоретичною дисципліною – воно було його молитвою, складовою самого життя, тому цілком доречно, що його прозвали Богословом. Лише троє християнських святих удостоїлись такої честі: святий Іоанн Богослов, св. Симеон Богослов і св. Григорій. Мощі святого зберігаються в константинопольському Патріаршому Соборі Святого Георгія (Юра) в Стамбулі.

В народному календарі цей день був особливий: за ним передбачали погоду на наступний рік. Вважалося, якою буде погода на Григорія, такою буде й перша половина наступної зими. Якщо цього дня падатиме сніг, то зима буде пізньою й не дуже холодною. А ось співу синичок не надто раділи – це віщувало добрячі морози.

Іменинники сьогодні Григорій, Володимир, Віталій.

Нині вже 22-ий місячний день. Безжурний Місяць і гоноровий Юпітер у Скорпіоні обіцяють емоційність, ексцентричність, чуттєвість. Ранок почнеться в гарному бадьорому екстраверсійному темпі, але під вечір з’являться м’які інтроверсійні нотки – разом із сутінками, що цілком природно, додасться щемливої лірики. Точнісінько, як у етюдах Ліста. А ще сьогоднішній день – день спокус. Все заборонене нездоланно манитиме й притягуватиме наче магніт. Додатковий прибуток, комфорт, насолода – будь що може стати приманкою. Втім, спроба таємно купити вдачу, кохання чи впливове покровительство – завершиться невдачею. Сьогодні не той день, коли можна йти на ризик.    

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1929 році: -32,2; а найтеплішим у 2004 - +9,2.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-