За рік поліція розшукала близько 34 тисяч зниклих людей

За рік поліція розшукала близько 34 тисяч зниклих людей

1238
Ukrinform
Минулого року поліцейські розшукали близько 34 тисяч зниклих людей. Загалом у 2017 році зареєстровано близько 35 тисяч повідомлень про зникнення людей - на 9 тисяч більше заяв, ніж у 2016 році. 

Про це інформує Департамент комунікації Національної поліції України.

“У 2017 році поліція України розшукала близько 34 тисяч зниклих людей. Всього у минулому році поліцейські зареєстрували близько 35 тисяч повідомлень про зникнення людей. Це на 9 тисяч більше заяв, аніж у 2016 році. З числа безвісти зниклих жертвами злочинів у 2016 році стали 112 людей, а в 2017 – 86”, - йдеться у повідомленні.

Начальник відділу розшуку Департаменту карного розшуку Нацполіції Роман Крилевич розповів, що з початку цього року поліцейські зареєстрували вже більше півтори тисячі подібних заяв.  

Він поінформував, що за роки незалежності України із загального числа зниклих не вдалося розшукати близько п'яти тисяч людей, але їхні дані залишаються в базі. Зазначається, що цих людей шукають навіть у тих випадках, якщо судом родичі домоглися визнання зниклого загиблим або безвісти відсутнім. Якщо хтось виїхав за межі країни, українські поліцейські звертаються до правоохоронних органів інших країн через канали Інтерполу.

Читайте також: Росія досі не пускає Лутковську до українських прикордонників у СІЗО

Крилевич наголосив, що заява про зникнення людини пишеться в будь-якій формі. За можливістю слід описати прикмети зниклого та обставини зникнення (коли зник, що цьому передувало), принести фотографії, якщо є, розповісти, чи були якісь конфлікти, про плани зниклого. 

«Навіть якщо стало відомо, що людина зникла на території іншої країни, ми такі заяви також приймаємо. Якщо з моменту зникнення, наприклад, пройшло пару годин, ми можемо казати про те, що пошуки будуть ефективними. Якщо минув тиждень, півроку, рік – тут говорити про якусь оперативність вже не доводиться», – уточнив він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-