У Крутах врятували проголошену 1918 року незалежність України - Парубій

У Крутах врятували проголошену 1918 року незалежність України - Парубій

Укрінформ
Подвиг героїв Крут дав можливість державам-учасницям мирних переговорів у лютому 1918 року у Бресті визнати Україну як незалежну державу і суб'єкта міжнародної політики.

На цьому наголосив Голова Верховної Ради Андрій Парубій у зверненні з нагоди Дня пам'яті Героїв Крут, повідомляє прес-служба парламенту.

«Захисники Бахмача і Крут героїчно виконали своє бойове завдання - у запеклих боях із переважаючими силами противника затримали просування російських загарбників на Київ на чотири дні. Українські воїни під Крутами врятували Незалежність України, проголошену IV Універсалом Центральної Ради 22 січня 1918 року. Подвиг крутянців дав можливість державам-учасницям мирних переговорів у лютому 1918 року у Бресті визнати Україну як незалежну державу і суб'єкта міжнародної політики. Цього би не сталося, якби російський агресор здобув Київ швидше», - зазначив спікер.

За його словами, у горнилі першої російсько-української війни 1917-1918 років зародилися збройні сили незалежної України - Армія УНР. Офіційно створена 9 лютого 1918 року, Армія УНР вже на початку березня 1918 року визволила Київ і розпочала визволення всієї України від російсько-більшовицьких окупантів.

Читайте також: Гройсман закликає пам'ятати про подвиг мужніх київських курсантів

Парубій також провів історичну паралель між героями Крут і сучасними захисниками України - кіборгами.

«Вшановуючи захисників бахмацького залізничного вузла у січні 1918 року, ми бачимо історичні паралелі із героями сучасної російсько-української війни - кіборгами - оборонцями Донецького, Луганського та Краматорського аеропортів», - зауважив Голова ВР.

Він закликав пам'ятати про всіх українських воїнів усіх часів, які обороняли свободу України і нині стоять на захисті українського народу та держави.

Як повідомлялося, Україна сьогодні відзначає День пам'яті Героїв Крут.

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, під час наступу на Київ військ більшовицької Росії під проводом полковника Михайла Муравйова. Проти 4-тисячного більшовицького загону петроградських і московських червоногвардійців виступили близько 300 бійців Студентського куреня, 250 - Першої української військової школи та майже 40 гайдамаків. Бій тривав до вечора, було відбито кілька атак, бойові втрати становили до 300 убитих, поранених, полонених.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-