Україна - на четвертому місці за кількістю звернень до Євросуду

Україна - на четвертому місці за кількістю звернень до Євросуду

Рейтинг
Укрінформ
Серед загальної кількості звернень, які підлягали розгляду в ЄСПЛ минулого року, частка України становила 12,6% (7,1 тис.). Це четверте місце у загальному кількісному рейтингу.

На першому місці Румунія – 17,6% (9,9 тис.), другому – Росія – 13,8% (7.75 тис.), далі Туреччина – 13,3% (7,5 тис.). Про це йдеться у річному звіті, оприлюдненому 25 січня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"У 2017 році спостерігалося незвичайне коливання навантаження - великий обсяг надходжень справ у першій половині року та значна кількість розглянутих справ протягом останніх шести місяців. Частка справ, які були у розгляді на початок року, становила 79 750, до червня зросла до 93 200 , а до кінця року склала 56 250", - повідомили у ЄСПЛ.

У звіті вказано, що середня кількість звернень до ЄСПЛ становила 0,76 на 10 тисяч жителів від сумарного населення всіх країн-членів Ради Європи.

"За минулий рік ЄСПЛ було винесено 1068 рішень щодо порушення прав людини (за різними статтями) по відношенню до держав. З цього числа вісім судових рішень були висунуті одночасно щодо кількох держав: Кіпру та Туреччини; Республіки Молдова та Російської Федерації (шість рішень); та Республіки Молдова, Російської Федерації та України", - вказано у документі.

Читайте також: Україна не має прострочених боргів за рішеннями ЄСПЛ – Мін'юст

З 1068 рішень найбільшу кількість - 305 було прийнято по відношенню до РФ та Туреччини (116). Щодо Албанії, Ліхтенштейну та Андорри – жодного рішення. Український показник – 87.

Загалом за період 1959-2017 років у рейтингу загальної кількості судових рішень ЄСПЛ щодо порушення прав людини лідирує Туреччина, за нею Італія, Російська Федерація.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-