Главі Держаудитслужби вручили підозру у незаконному збагаченні

Главі Держаудитслужби вручили підозру у незаконному збагаченні

Оновлено
Укрінформ
Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро повідомили про підозру голові Державної аудиторської служби Лідії Гавриловій в незаконному збагаченні на 10 мільйонів гривень.

Детективи Національного антикорупційного бюро повідомили голові Державної аудиторської служби про підозру в незаконному збагаченні в розмірі близько 10 млн грн та декларуванні недостовірних даних.

Про це інформує прес-служба НАБУ. https://www.facebook.com/nabu.gov.ua

"Детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили голові Державної аудиторської служби про підозру в незаконному збагаченні в розмірі близько 10 млн грн та декларуванні недостовірних даних", - зазначили у відомстві.

Попередня правова кваліфікація — ч.3 ст.368-2, ст.366-1 Кримінального кодексу України. Повідомлення про підозру погодив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

За даними слідства, посадовець упродовж 2015-2017 років отримала у власність активи, законність підстав набуття яких не підтверджена доказами, та вартість яких значно перевищує її законні доходи. Зокрема, йдеться про придбані об’єкти нерухомого майна в м.Києві (квартира, два паркомісця), позашляховик (2016 року випуску), дороговартісні меблі, техніку, золоті зливки та готівку — у сумі 112,8 тис. дол. США та 8,5 тис. євро, — відшукану та вилучену детективами НАБУ під час обшуку квартири за місцем проживання чиновниці.

Крім того, на переконання детективів бюро, посадовець внесла завідомо недостовірні відомості до щорічних е-декларацій за 2015 (понад 2,86 млн грн) та 2016 роки (понад 4,67 млн грн). Так, чиновниця вказала недостовірну вартість квартири, що належить їй у місті Києві: 1,06 млн грн замість фактичних майже 2,74 млн грн. Також не відображені автівка та два паркомісця, власником яких є її колишній чоловік, із яким сімейні відносини фактично не припинено і, відповідно до п.2 ч.1 ст.46 закону України "Про запобігання корупції", зазначене майно мало бути відображено в щорічній декларації.

Читайте також: Глава Держаудиту спростовує підозру НАБУ щодо активів на 10 мільйонів

Слідство вважає, що посадовець вдалася до таких дій умисно, ймовірно, з метою приховування від відповідних державних органів та громадськості свого реального майнового стану та всього наявного у неї та членів її сім’ї майна.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ розпочали в січні 2017 року за власними напрацюваннями.

На сьогодні повноваження голови Державної аудиторської служби, з грудня 2015 року, здійснює Лідія Гаврилова.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-