Суд у Польщі покарав трьох молодиків за знищення українського прапора

Суд у Польщі покарав трьох молодиків за знищення українського прапора

Укрінформ
У Польщі суд покарав трьох осіб, які у вересні минулого року на Ринковій площі міста Свідниця зняли український прапор, потоптали його та витерли об нього взуття.

Про це повідомляє Польське радіо.

"Троє молодих людей, котрі у вересні минулого року на Ринковій площі міста Свідниця Нижньосілезького воєводства зняли український прапор, потоптали та витерли об нього своє взуття, покарав суд. Вони повинні повернути власнику еквівалентну за нього суму та заплатити штраф", - йдеться у повідомленні.

У вересні минулого року відеокамера муніципальної варти на Ринковій площі міста Свідниця зафіксувала трьох молодих людей, котрі знімали з будинку український прапор. Його повісила над входом до Судетської промислово-торговельної палати агенція з працевлаштування Smart Work, яка має офіс у тому будинку.

Муніципальна варта затримала компанію на місці та викликала поліцію, а на своєму порталі повідомила, що було "усунуто, здійснено публічну наругу, знищено та пошкоджено" прапор, а затримані підозрюються у порушенні однієї із статей Кримінального кодексу Польщі.

Згідно з нею, "той, хто на території Республіки Польща зневажає, знищує, пошкоджує або усуває один з державних символів іноземної держави, встановлений у громадському місці представництвом цієї держави або згідно з розпорядженням польського органу влади, карається штрафом, обмеженням свободи або позбавленням волі на строк до одного року".

Однак поліція у Свідниці висунула затриманим звинувачення у "крадіжці та знищенні майна".

Читайте також: На День Соборності розгорнуть найдовший прапор України

"Над прапором не було здійснено наругу. Його було вивішено приватно, а не урядом або органом влади", - сказала сержант Мадалена Зомбек, речниця Повітової комендатури поліції у Свідниці.

За інформацією порталу swidnica24.pl, подібний вирок ухвалив районний суд. 20-річна Катажина С., 21-річна Марта В. та 25-річний Анджей Б. вчинили правопорушення.

За знищення українського прапору вони повинні заплатити фірмі з посередництва праці 150 злотих. Кожний з них заплатить також 300 злотих штрафу.

Фото: sm.swidnica.pl/

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-