Європейський інвестбанк дає гроші на утеплення семи вишам

Європейський інвестбанк дає гроші на утеплення семи вишам

Укрінформ
МОН та Європейський інвестбанк (ЄІБ) узгодили основні питання відбору вишів до другої фази проекту "Вища освіта України", що спрямований на покращення енергоефективності університетів та оновлення їх наукового обладнання.

Таким став результат зустрічі представників МОН, ЄІБ та Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO), повідомляє прес-служба міністерства. 

"У нас є велика проблема з енергоефективністю в університетах – це пов’язано, наприклад, зі старими, надто великими чи занедбаними приміщеннями. Ми вперше впродовж останніх 2 років інтенсивно інвестуємо в капітальні ремонти ВНЗ, хоча цього поки теж недостатньо. Водночас разом з Європейським інвестиційним банком ми розробили та впроваджуємо проект для покращення енергоефективності в наших університетах. Його загальна вартість – 160 млн євро. Зараз починається перша черга проекту, і в 7 вишах проводитимуть серйозні заходи для енергозбереження та оптимізації управлінських процесів енергоспоживання", – зазначила на зустрічі міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Читайте також: В університеті ім. Шевченка пояснили, чому пішли на “двомісячні канікули”

Загалом під час першого етапу роботи планують здійснити майже в 150 будівлях таких вишів:

Національний технічний університет "Львівська політехніка", Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка,Чернігівський національний технологічний університет, Сумський державний університет, Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Вінницький національний технічний університет.

У цих університетах провели енергетичний аудит, за підсумками якого було визначено обсяг робіт. У результаті учасники мають значно знизити рівень енергоспоживання, а також досягти найвищих освітніх та дослідницьких стандартів, покращити власну матеріальну базу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-