Судова реформа: 2-3 районних суди об’єднають в один окружний

Судова реформа: 2-3 районних суди об’єднають в один окружний

1463
Ukrinform
В результаті судової реформи кілька районних судів будуть об'єднані в один окружний суд зі штатом в 9-12 суддів.

Про це розповів заступник голови Адміністрації Президента Олексій Філатов в інтерв'ю "Українській правді".

"Районні суди будуть збільшуватися, 2-3 райони будуть об'єднані в один окружний суд в середньому зі штатом у 9-12 суддів", - сказав Філатов.

За його словами, після судової реформи більше не буде судів, де є тільки три судді, один з яких на лікарняному, другий у декретній відпустці, третій йде у відпустку або у нього закінчилися повноваження, і в результаті в районі відсутнє правосуддя.

Читайте також: Порошенко запустив другий етап судової реформи

Водночас Філатов запевнив, що укрупнення судів не означає, що людям для звернення до суду, подачі туди документів доведеться їздити в інші населені пункти. Він пояснив, що громадяни як зверталися в своєму районному центрі в суд, так і звертатимуться там.

"Буде існувати приміщення суду, в ньому будуть судді, канцелярія, але юридично це буде суд, об'єднаний з судом або судами сусідніх районів", - уточнив заступник глави АП.

Філатов підкреслив, що таким чином, якщо в конкретному районі з якихось причин у суді не буде суддів, то у громадянина буде можливість звернутися до суду в сусідньому районі.

Він також додав, що змінюватимуться і апеляційні округи, де теж відбудеться "певна оптимізація".

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко 29 грудня 2017 року підписав укази про ліквідацію та створення місцевих судів в Україні, таким чином запустивши другий етап судової реформи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-