7 січня: народний календар і астровісник

7 січня: народний календар і астровісник

2880
Ukrinform
Сьогодні святе Різдво; час колядувати, ходити в гості славити Господа.

Христос народився! Славімо Його! Сьогодні українці святкують Різдво Христове – найрадісніше зимове християнське свято, коріння якого сягає у сиву давнину, коли наші пращури поклонялися Сонцю та іншим стихіям, тобто, просто кажучи, були язичниками. Тоді це була Коляда – свято народження Сонця. З прийняттям християнства його було приурочено до народження Ісуса Христа.

На Різдво вся родина йшла на вранішню церковну службу, після чого сідала до святкового столу і розговлялася. Очікували на прихід показника – першого гостя. Вірили, що той, хто першим зайде на Різдво до хати, принесе з собою добру долю чи недолю на весь наступний рік. Найчастіше показниками були малі хлопчики. Удень українці ходили в гості. Гостювання було чи не найважливішою традицією цього свята, адже дозволяло підтримувати добрі стосунки між членами громади. Велике значення в циклі різдвяних свят мали колядування й різдвяні рядження – поздоровлення й побажання добробуту через спеціальні пісні-колядки, які виконували діти й молодь. Прикметно, що російська православна церква забороняла виконувати світські колядки, називаючи їх «бісівськими піснями». Та й у самій Росії, на відміну від Європи і України, подібних пісень не знали. Але заборона на коляду в Україні не виконувалась, тому московська патріархія змушена була видати спеціальний дозвіл колядувати лише з Богословника, в якому пропонувалися тексти виключно релігійного змісту.

Іменинник сьогодні один – Ісус.

Сьогодні 20-ий місячний день – надзвичайно гармонійний, енергетично світлий, сповнений імпульсів добра і вселенської любові. У небі сяє Різдвяна зірка, в яслах лежить маленький Ісус, поряд щасливі батьки, троє волхвів зі Сходу, пастухи, худоба; ще бігає вулицями, ганяючи голубів, малий Юда і ще росте те дерево, з якого зроблять колись хрест Господові. В усіх є ще час… Проведіть сьогоднішній день у колі родини, сходіть у гості, до храму. З’явилася гарна нагода для духовного росту, подолання фізичних хвороб, депресивних станів, виходу з найскладніших життєвих ситуацій. Сміливо йдіть уперед, долаючи перешкоди. Людина – як промінь: має початок, та не має кінця.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1935 році – -29,7, а найтеплішим у 1975 –  +8,0.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-