Українській науці виділили на третину більше грошей

Українській науці виділили на третину більше грошей

Укрінформ
В Україні фінансування науки цього року збільшено на понад 30% - до 6,1 млрд грн.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

"Цього року фінансування науки в Україні збільшилося на понад 30% – з 4,7 млрд гривень у 2017 р. до 6,1 млрд грн у 2018 р. Причому найсуттєвіше зросло фінансування Національної академії наук – понад 38%. Водночас кошти на університетську науку збільшилися лише на 12,3%", - йдеться у повідомленні.

Як зазначила міністр освіти та науки Лілія Гриневич, основна частина фінансування науки здійснюється через Національну академію наук, яка незалежна від міністерства і самостійно розпоряджається бюджетом.

"Так, у 2017 році у її розпорядженні було 2 млрд 719 млн гривень. Для порівняння, фінансування на науку, яким розпоряджається МОН, а це є фінансування на університетську науку, становило всього 621,5 млн гривень. При цьому частина цих коштів йде на конкурсне фінансування наукових проектів, яке можуть також вигравати інститути НАН. Таким чином, університетська наука, за яку відповідальне МОН, отримує лише 10% від загального обсягу фінансів на науку", – сказала Гриневич.

Однак, як зазначається в повідомленні, навіть у межах наявних коштів МОН у 2017 році змогло здійснити низку важливих речей. Так, проведено Конкурс для молодих учених, в межах якого отримало фінансування 123 проекти. Вперше 100 наукових установ і вишів отримало безкоштовний доступ до баз даних Scopus i Web of science. Таким чином провідними науковими базами даних можуть користуватися усі українські науковці, підкреслили в МОН.

В українських університетах було також профінансовано 1300 фундаментальних і прикладних досліджень.

Важлива новація у бюджеті 2018-го року - для НАН відкрито нову програму "Підтримка розвитку пріоритетних напрямків досліджень".

"На фінансування цієї програми у бюджет закладено 500 млн гривень. Кошти надаватимуться науковим установам, які будуть атестовані за високим рівнем", – поінформувала міністр.

Читайте також: На покращення освітньої інфраструктури МОН виділило понад 1 мільярд

Як повідомлялося, новий порядок державної атестації наукових установ Кабмін затвердив у липні 2017 року. Ним передбачено, що результати діяльності наукових установ оцінюють не міністерства та президії академій наук, а незалежні експертні групи. Якщо виявиться, що установа працює неефективно, її повинні будуть реорганізувати чи ліквідувати, і навпаки – у разі позитивної оцінки нарощуватимуть обсяги підтримки.

Водночас МОН уже розробило Порядок проведення державної атестації закладів вищої освіти у частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності, який очікує на затвердження урядом. Проведення такої атестації дозволить визначити, які виші мають найкращі показники в науці, і надати їм додаткове фінансування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-