4 січня: народний календар і астровісник

4 січня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні преподобної Анастасії Узорішительниці; чи переможе морква сало і коли вгамуються пристрасті

Сьогодні Анастасії Узорішительниці. Вона жила в Римі в ІІІ столітті та була відомою тим, що відвідувала ув’язнених за віру й намагалася хоч чимось їм допомогти. Саме тому її назвали «узорішительнецею» і молилися від позбавлення «пут» ув’язнення. Згодом їй почали молитися і вагітні жінки, аби вдало пройшли пологи. Вони вишивали цього дня рушника, який мав бути оберегом під час пологів.

У народі казали: «Скоро Настя на помості запросить три празника в гості». Та й справді, за три дні прийдуть найбільші Різдвяно-новорічні свята: Різдво, Василя і Водохреще. Тому до Анастасії селяни намагалися впоратися зі справами і запастися відповідними припасами. А ще з цього дня починали колоти свиней. «Свиняче щастя, - казали в таких випадках, - забирає Настя». Свинина та сало донедавна були символами української кухні й добробуту. Про це свідчать численні фольклорні матеріали: пісні, приказки, загадки тощо. Наші пращури казали: «Якби мені паном бути, то я б сало із салом їв»; «Живу добре – сало їм, на салі сплю, салом укриваюсь»; «Коли б сало крила мало, під небесами б літало»… Нині тема свинини і сала не в тренді, адже МОЗ оголосило про національну морквяно-бурякову дієту – українці мають суворо дотримуватись правил здорового харчування, та й африканська чума лютує.

Іменинниця сьогодні Анастасія.

На зоряному табло – 17-ий місячний день. Місяць продовжує перебувати в царственому, але трохи невдоволеному Леві, тому матимемо схильність драматизувати поточну ситуацію. Аспект Місяця і Меркурія спонукатиме до активної комунікації, але довіряти всьому, що почуєте – не варто. Фільтруйте, перевіряйте, аналізуйте, включайте критичне мислення, хоча б і не дуже цього хотілося. У першій половині дня існує небезпека травм, тому треба бути більш уважними на роботі, в дорозі, слідкувати за дітьми. Насичений день для екстремалів і всіх адреналінозалежних, а також лікарів швидкої допомоги, рятувальників. Надвечір пристрасті вляжуться. 

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1942 році – -26,3, а найтеплішим у 1925 –  +8,6.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-