Джинса в медіа дратує 78% журналістів – ІМІ

Джинса в медіа дратує 78% журналістів – ІМІ

Опитування
Укрінформ
Так звана джинса в медіа дратує 78% опитаних журналістів, якщо її помітили. Тоді як 10% ставляться байдуже та 12% джинса не дратує.

Про це повідомляє Інститут масової інформації, посилаючись на результати власного анонімного опитування, яке було проведено серед журналістів з усієї України у листопаді-грудні 2017 року. 

"78% журналістів дратує джинса в медіа, якщо її помітили, тоді як 10% ставляться байдуже та 12% джинса не дратує. За даними ІМІ, виявилося, що 68% опитаних журналістів вважають джинсу синонімом корупції в медіа. Водночас 32% з цим твердженням не згодні. Прохання про написання джинси принижує 58% опитаних, тоді як 12% просто байдуже, а 30% таке прохання приниженням не вважають", - ідеться в повідомленні.

Як зазначається, 19% опитаних українських журналістів пишуть замовні матеріали за власним бажанням, водночас 8% зізналися, що їх змушують писати джинсові матеріали.

На запитання, чи розміщує їхнє медіа джинсу, 52% опитаних журналістів відповіли ствердно. За даними дослідження ІМІ, з тих медіа, які розміщують джинсу, 68% розміщують політичну і комерційну джинсу, 23% тільки комерційну і 9% тільки політичну.

Читайте також: Семену нагородили за розвиток україномовної преси в Криму

За даними опитування, 35% журналістів вважають штрафи справедливим покаранням за джинсу, 24% вважають достатнім покаранням осуд колег або позбавлення статусу журналіста. Водночас 13% вважають, що покарання за джинсу не потрібне, і ще 27% заявили, що без джинси журналісти та ЗМІ не зможуть вижити.

Детальний аналіз цього опитування можна знайти за посиланням.

Опитування проводилось протягом листопада-грудня 2017 року за допомогою персонального електронного анкетування. В опитуванні взяли участь 102 журналісти з усіх регіонів України. Це опитування було проведено за власної ініціативи ІМІ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-