Немає двох святкувань Різдва, а є дві дати його святкування - глава УГКЦ

Немає двох святкувань Різдва, а є дві дати його святкування - глава УГКЦ

2659
Ukrinform
Спільне святкування Різдва є символічним питанням того, наскільки християни всього світу сьогодні об’єднані. До цієї єдності потрібно ще довго прямувати.

Про це в ефірі інтерактивної програми «Відкрита Церква» сказав Блаженніший Святослав, глава УГКЦ, повідомляє Інформресурс Української Греко-Католицької Церкви.

"Гадаю, що ми всі повинні рухатися в напрямку до єднання всіх християн. Спільне святкування Різдва чи Пасхи є символічним питанням того, наскільки християни всього світу сьогодні об'єднані. Ми бачимо, що до цієї єдності нам потрібно ще довго прямувати, для неї працювати, її прагнути", - сказав глава УГКЦ, коментуючи ухвалений ВР закон про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів. За ним 25 грудня, день святкування Різдва за григоріанським календарем, у державі тепер буде вихідним днем.

За словами Блаженнішого Святослава, "немає двох святкувань Різдва, а є дві дати святкування".

"Моє бажання – святкувати разом і Різдво, і Пасху, і, можливо, жити одним духовним ритмом літургійного року, незалежно від того, до якої обрядової традиції ми належимо. Непросто встановити одну дату святкування Різдва, бо це дуже делікатна справа, пов’язана із зміною календаря. Змінюючи дату святкування Різдва, ми повинні змінювати весь календар, а з ним - інші нерухомі свята", - підкреслив він і додав, що УГКЦ поки не бачить можливості зміни календаря.

Читайте також: 1001 спосіб відсвяткувати Різдво та Новий рік

"Ми вітали це рішення ВРУ, бо воно надало можливість святкувати Різдво багатьом християнам України, які дотримуються григоріанського календаря. Є багато протестантських спільнот, які святкують Різдво 25 грудня і, звичайно, наші брати із РКЦ. Вони повинні почуватися належно шанованими в Українській Державі", - зазначив Блаженніший Святослав.

Він висловив сподівання, що "християни будуть єдиними і Різдво та Пасху святкуватимуть разом. Однак над цим потрібно серйозно працювати".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-