Що врятує антикорупційну реформу – думка українців

Що врятує антикорупційну реформу – думка українців

Опитування
1256
Ukrinform
Переважна більшість українців вважає, що антикорупційну реформу у 2017 році провалено.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології, які презентувала під час прес-конференції директор Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Кучеріва, член Ради Реанімаційного пакету реформ Ірина Бекешкіна, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Лише 1% вважає, що боротьба з корупцією є цілком успішною. Ще 8% - переважно успішною, але ще є чимало невирішених проблем. А 86% вважають, що боротьба з корупцією неуспішна. Причому 60% оцінили її як повністю провальну", - сказала Бекешкіна.

Вона підкреслила, що більшість опитаних - 60% - вважає, що відповідальність за відсутність покарань для корумпованих високопосадовців несуть не слідчі органи, а Президент. На другому місці - Верховна Рада (42%), на третьому - суди (37%), лише далі - правоохоронні органи, як старі, так і нові.

Соціолог додала, що на запитання, чи людям відомі конкретні приклади безкарного викрадення бюджетних коштів або державного комунального майна, 16% відповіли ствердно. 14% з них повідомили про це. Лише 2% відповіли, що була реакція - вони отримали процесуальний статус викривача-заявника. А 13% - що взагалі ніякої реакції на ці повідомлення не було.

За словами Бекешкіної, люди абсолютно не вірять, що підвищення зарплати чиновникам, які приходять на державну службу через відкриті конкурси, може поліпшити ситуацію.

Читайте також: Українці повірять у боротьбу з корупцією лише коли почнуть "саджати"

"Лише 7% вважають, що це допоможе залучити кращих фахівців, лише 6% - що це підвищить престиж державної служби, і лише 7% вірять, що це допоможе подолати корупцію. Натомість більше половини (54%) вважають, що це взагалі нічого не змінить, і 30% - що туди за високою зарплатою підуть ті, кого цікавлять лише гроші. А на питання, чи проблема корупції зникне, тільки-но оплата праці осіб, уповноважених на виконання функції держави і місцевого самоврядування, підвищиться в кілька разів, взагалі майже 2/3 - 66% - сказали: ні, від оплати праці мало що залежить. І ще 14% вважають, що проблема зміниться незначно. Згодні з цим лише 2%", - повідомила директор Фонду "Демократичні ініціативи".

Дослідження "Реформи в Україні: недороблене і недовиконане" проведено з 23 жовтня по 5 листопада 2017 року. Було опитано 1614 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим і окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка не перевищує 2,6%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-