20 грудня: народний календар і астровісник

20 грудня: народний календар і астровісник

1015
Ukrinform
Нині святого Амвросія; чи посиніє над лісом і чи треба сьогодні слабким бути сильними.  

Сьогодні святителя Амвросія, єпископа Медіоланського (сучасною мовою – Міланського), одного з найбільших християнських богословів і отців Церкви. Амвросій за фахом був юристом, до того ж ще й висококласним; займався політикою. Хрестився у зрілому віці, а єпископом став майже випадково. Якось він, як представник влади, прийшов на собор де мали вибирати єпископа і де точилися жорстокі суперечка між православними і аріанами. Раптом дитячий голос (а дітей там звісно не було) чітко промовив: «Амвросій єпископ». І ті слова почули всі. Спочатку Амвросій відмовлявся, навіть переховувався, але потім, виконуючи вищу волю, зголосився на єпископство. Саме під впливом Амвросія прийняв християнство Блаженний Августин. Амвросій Медіоланський є автором відомого гімну «Тебе, Бога, хвалимо», який і по сьогодні співається в подячних богослужіннях. 

В народі цей день називали просто Амвросія або Андросія. Тривали веселі вечорниці, дівочі ворожіння. Спостерігали українці й за погодою: «Якщо повітря над лісом посиніло – на тепло», «Багато інею на деревах – буде багато меду». А ще іній вказував на морози, а туман – на відлигу. Щоправда, колись о цій порі були сильні морози і заметілі, які починалися з Варвари. У своєму щоденнику за 1808 рік митрополит Серапіон пише, що на Варвари була в Києві така сильна віхола, що він під час хресної ходи ледве зміг прочитати Євангеліє – у снігові були і хрести, і хоругви, вітер з морозом і сніг майже з ніг валили…

З іменинами вітайте Амвросія, Івана, Сергія, Михайла.

Сьогодні 3-ій місячний день – неоменія. Серпик місяця з’являється в небі і ми можемо його бачити. Час прискорюється і навіть нейтрино, попри свою млявість, рухаються швидше. Настав час напору, боротьби і якщо й не агресії – то мачизму і брутальності, звісно, в прийнятних межах, адже про власний імідж треба пам’ятати за будь-яких обставин, особливо наприкінці року. Сьогодні навіть вразливі слабкі панянки мають відчути себе мужніми амазонками і Орлеанськими дівами. Не уникайте викликів. На сни не звертайте жодної уваги – вони намагатимуться збити вас з пантелику. Стригтися не бажано, а ось їсти та пити – цілком дозволено.

   Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1994 році: -20,8; а найтеплішим - + 8,9 у 1982. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-